Teisinio švietimo tradicija profesinio mokymo centre džiugina rezultatais

Milena Puchova
,
Plėtros skyriaus vedėja

Kasmet Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Energetikos ir mechatronikos skyriuje tradiciškai vyksta susitikimai su Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato darbuotojais. Siekiama kelių tikslų – vykdyti teisinį švietimą ir aktualinti administracinę atsakomybę bei glaudinti bendradarbiavimą su policija, visuomeninės tvarkos sergėtoja.

Irina Krupovič

Dešimtmetį vykstančios akcijos sumanytoja socialinė pedagogė Irina Krupovič teigia, kad kasmetis susitikimas su policija yra puiki proga keisti mokinių požiūrį į statutinius pareigūnus – jų nesibaiminti ir nevengti, geriau suprasti jų darbo prasmę, siekti visuomenės gerovės drauge. „Džiaugiuosi, kad toks bendradarbiavimas yra plėtojamas jau dešimt metų. Per susitikimus kalbame apie administracinę teisę, šviečiame jaunąją kartą nusikaltimų prevencijos klausimais, netgi rengiame draugiškas sporto rungtynes“, – pasakoja socialinė pedagogė.

 

Mokymo centre šių metų pradžioje jau viešėjo Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Pirmojo veiklos skyriaus vyr. tyrėjos Irina Gaidelienė ir Gražina Nenartovič. Jos pirmo ir antro kurso mokiniams skaitė paskaitą „Svarbiausi pokyčiai 2018 metais“ teisinio švietimo, administracinės atsakomybės klausimais.

Per susitikimą aptarti administraciniai nusižengimai, atsakomybės rūšys, nepilnamečių patraukimo į administracinę atsakomybę ypatumai. Ypatingas dėmesys buvo skirtas atsakomybei už rūkymą, svaigalų įsigijimą ir vartojimą. Socialinė pedagogė I. Krupovič sako, kad dauguma mokinių savo teises tikrai žino, bet naujai įstojusieji geriau prisitaiko aplinkoje ir jaučiasi saugiau, kai žino, kad mokymo centras bendradarbiauja su policija.

 

Pedagogė pasakoja, kad policijos prevencijos pamokose laiku pateikiama informacija pataisų teisinio švietimo, administracinės atsakomybės klausimais. Diskusijos suteikia mokiniams naujų žinių, įtvirtina turimas – taip atsiranda pasitikėjimas savimi ir policija. „Per diskusijas ir mes sužinome, ką žino, ką masto ir su kokiomis nuostatomis gyvena mūsų mokiniai.“

„Mokiniai per pastaruosius 6–7 metus nėra susidūrę su policija neigiamame kontekste. Tai labai džiugina mūsų bendruomenę. Dabartinis mokymo centro jaunimas yra sąžiningas, mokykloje nebepasitaiko vagysčių, nesutinkama neblaivių mokinių, o netikėčiausias rezultatas – jau daug metų nebepasitaiko muštynių, nebėra susiskirstymo ar grupuočių, neužfiksuota net menkiausio reketo atvejo“, – pasiektais rezultatais džiaugiasi I. Krupovič.

 

Kai kuriems mokiniams šie susitikimai būna pirmas kartas, kada gali atvirai bendrauti su policija, o susitikimai vyksta ne tik auditorijose, bet ir sporto aikštelėje. Įdomu tai, kad sporto varžybose pareigūnai visada iškovoja pergalę rungtyniaudami su Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokiniais. „Mokiniai drąsiai jaučiasi rungdamiesi su pareigūnais, visada atviri, bet moka pakovoti už save, drauge yra labai draugiški, nors būna ir ginčių, ir susidūrimų, susistumdymu aikštelėje. Kaip žinome, sporte visi esame lygus, tad rungtyniaujama iki pergalės“, – šypsosi pedagogė.

 

Energetikos ir mechatronikos skyriuje jau antrus metus su kūno kultūros mokytoja Rima Šlikienė, įvertinant situaciją sporto aikštelėje, organizuojamos tinklinio rungtynės (vietoj iki šiol vykusių futbolo ir krepšinio), o mokytojo Aleksandro Česnakovo ruošiami Transporto ir verslo skyriaus mokiniai su pareigūnais tradiciškai žaidžia futbolą. „Bet įteikiant padėkas tiek pareigūnai, tiek ir mokiniai šypsosi, išeina namo laimingi“, – džiugias emocijas prisimena I. Krupovič.

Specialistė įsitikinusi, kad sportuodami mokiniai atsikrato negatyvių emocijų ir agresijos. Puoselėdama šią ilgametę tradiciją I. Krupovič sako, kad atgalinis ryšys ir džiaugsmas žmonių veiduose yra tai, kas verčia įdėti dar daugiau pastangų siekiant geriausių rezultatų.

 

Artimiausiuose planuose – jau nuo rugsėjo prasidėsianti 2018–2020 m. m. skirta psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencinė programa „Savu keliu“, kurios tikslas – mažinti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo riziką ir skatinti apsauginių veiksnių formavimąsi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.