Technologijomis, žiniomis ir mokymo patalpomis programavimo akademija mainosi su 28-iomis mokyklomis Lietuvoje ir Latvijoje

Šiais metais 28 mokyklos Vilniuje, Rygoje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Rokiškyje dirba išvien su programavimo akademija „CodeAcademy Kids“. Privatus būrelis valstybinių įstaigų klases papildo naujausiomis technologijomis ir žiniomis mainais į vaikams pažįstamas mokymo patalpas.

 

Vilniaus Antakalnio gimnazijos direktorė Vita Kirkilienė teigia, kad bendradarbiavimas su akademija padeda būti informuotiems apie naujoves technologinio ugdymo srityje.

„Technologinis švietimas Lietuvoje vis dar yra nepakankamas. Trūksta greito, veiksmingo ir visapusiško mokytojų žinių atnaujinimo, kad jie galėtų perduoti jas mokiniams. Glaudžiai bendraujant su akademijos dėstytojais, ne tik vaikai, bet ir mūsų mokytojai gilina žinias apie informacinių technologijų naujoves, tokias kaip virtuali realybė, robotika, programėlių kūrimas“, – aiškina V. Kirkilienė.

 

Mokyklose „CodeAcademy Kids“ organizuoja renginius, kuriuose akademijos dėstytojai pasakoja mokiniams apie saugumą internete, karjerą informacinių technologijų srityje, programavimo įgūdžių svarbą ir kitas aktualias temas.

Programavimo užsiėmimai vyksta mokyklų informacinių technologijų klasėse, kurias „CodeAcademy Kids“ padeda atnaujinti – nuo lego robotų iki interjero dizaino. Pavyzdžiui, Vilniaus Antakalnio gimnazijos informacinių technologijų kabinete akademija atliko kosmetinį remontą, įrengė naują apšvietimą, pastatė naujus stalus, kėdes ir plokščiaekranį televizorių.

„Norime ne tik dalytis žiniomis, bet ir gerinti aplinką mokyklose. Vaikas pirmiausia pats turi norėti priimti informaciją iš jam duodamų šaltinių, tai yra susiję net su klasės, kurioje mokomasi, būkle ir įranga. Suprasdami, kad valstybinis sektorius juda lėčiau, nuo pat akademijos įkūrimo siekiame rasti tvarų bendradarbiavimo modelį, padėsiantį sujungti mūsų, privataus, ir valstybinio sektoriaus kompetencijas“, – sako akademijos vadovė Aurelija Makselytė.

9 iš 10 Vilniuje esančių mokyklų partnerių yra valstybinės, viena jų – šv. Kristoforo progimnazija.

Bendradarbiaudamas su mokyklomis įvairiuose miestuose ir skirtingose jų vietose, būrelis suteikia mokiniams galimybę lankyti užsiėmimus arčiau namų. Taip pat pažįstama klasės aplinka vaikams yra jaukesnė ir padeda jaustis drąsiau.

 

„CodeAcademy Kids“ yra bene pirmoji neformalaus švietimo organizacija, pradėjusi bendradarbiauti su formaliojo švietimo įstaigomis. Sekdami jų pavyzdžiu dabar ir daugiau būrelių taiko tokį modelį.

 

CodeAcademy Kids“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.