TECHIN vykusiuose profesinio meistriškumo konkursuose išrinkti geriausi šaltkalviai, suvirintojai ir metalo apdirbimo staklininkai

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre (TECHIN) kovo 1–2 dienomis buvo galima sutikti daugybę laimingų būsimų inžinerijos specialistų ir jais besididžiuojančių mokytojų iš visos Lietuvos!

 

Čia jie buvo atvykę varžytis net trijuose nacionaliniuose profesinio meistriškumo konkursuose: Suvirintojo, šaltkalvio ir metalo apdirbimo staklių operatoriaus.

 

Konkursais siekiama bendradarbiaujant su pramonės įmonėmis skatinti mokinių teorinių žinių ir profesinių įgūdžių tobulinimą bei išrinkti geriausius profesines kompetencijas demonstruojančius dalyvius, kurie bus deleguojami atstovauti Lietuvai Baltijos šalių profesinio meistriškumo konkurse. kuris šių metų rugsėjį vyks Jelgavoje (Latvija).

 

Nacionaliniuose konkursuose dalyvavo net 21 komanda iš daugiau kaip 10 miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Mažeikių, Zarasų ir kitų Lietuvos miestų.

 

Konkursą sudarė 3 dalys: namų darbų užduotis, kurią dalyvaujanti komanda turėjo atlikti dar prieš atvykstant, o teorinė ir praktinė užduotys buvo sprendžiamos renginio metu. Dalyvių pasiruošimą ir užduočių atlikimą vertino komisija, sudaryta iš įmonių atstovų.

 

Pasak Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro direktoriaus Mindaugo Černiaus, profesinio meistriškumo konkursai yra puiki galimybė palyginti turimus įgūdžius su bendraamžiais iš kitų mokymo įstaigų, bei pademonstruoti savo gebėjimus galimiems darbdaviams. „Manau, kad ne vienas konkurso dalyvis jau netrukus sulauks kvietimo įsidarbinti, nes šių specialistų įmonėms labai trūksta“, – neabejoja TECHIN vadovas.

 

Išrinkti geriausius profesines kompetencijas demonstruojančius dalyvius, kurie bus deleguojami atstovauti Lietuvai Baltijos šalių profesinio meistriškumo konkurse tikrai nebuvo lengva, tačiau po įtemptos kovos išaiškėjo, jog šaltkalvių konkurse 1 vietą laimėjo Kauno technologijų mokymo centras (mokiniai: Aivaras, Emilis, Laurynas). Profesijos mokytoja Ilona Tamošiūnienė.

 

 

Metalo apdirbimo staklių operatorių konkurse 1 vietą iškovojo Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras (mokiniai: Robert, Marius, Tomas). Profesijos mokytojas Justinas Dundulis.

 

Įtempčiausia kova vyko suvirintojų konkurse, čia varžėsi net 13 komandų. Jame 1-ą vietą iškovojo Alytaus profesinio rengimo centras (mokiniai: Juras, Evaldas, Aivaras). Profesijos mokytojas Tomas Kuniejus.

 

Renginį organizavo Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN ir Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija LINPRA.

 

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.