Teatro savaitė „Mes – artistai“ Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“

Simona Černiauskienė
,
logopedė
Aušra Žaromskienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja 

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Šventė minima nuo 1962 metų. Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, taip pat liaudies papročiuose. Teatras – ypatinga erdvė, kurioje būdami vaikai ne tik lavina savo kūrybiškumą, kalbėjimo įgūdžius, bet ir išlaisvina fantaziją.

 

Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“ jau tapo tradicija paminėti Tarptautinę teatro dieną. Paskutinę kovo mėnesio savaitę kiekvienos lopšelio-darželio grupės vaikai su grupių mokytojomis kuria ir vaidina spektaklius, pjeses ar improvizacijas. Šiais metais, išlaikant tradiciją, kovo 22 – 26 d., izoliaciniu principu, įstaigoje buvo organizuojama teatro savaitė „Mes – artistai“, kurios svarbiausias tikslas – vaikų teigiamos emocijos, noras patiems kurti, vaidinti, įsijausti į pasakų personažus. Teatro savaitei ruošėsi visa lopšelio-darželio bendruomenė. Tėveliai kartu su vaikais kūrė pasakų veikėjų kostiumus, darbuotojai persirengė personažais. Įstaigoje tvyrojo žaisminga, šventinė nuotaika. Savaitės programą pristatė ir vaikus džiugino Karlsonas (meninio ugdymo mokytoja Daiva Andriūnienė) ir Mažylis (ikimokyklinio ugdymo (IU) mokytojo padėjėja Eglė Mackevičienė). Pirmąją teatro savaitės dieną spektaklį pristatė vyresniosios „Nykštukų“ grupės vaikai. Jie vaidino IU mokytojos Aušros Žaromskienės kurtą ir režisuotą spektaklį „Kas nutiko vieną rytą“. Spektaklis buvo linksmas, nuotaikingas. Džiugu, kad kartu su vaikais vaidino IU mokytojo padėjėja Jurgita Jaškūnienė. Antrąją savaitės dieną savo spektaklį pristatė priešmokyklinė „Smagučių“ grupė. Priešmokyklinukai pristatė priešmokyklinio ugdymo mokytojų Daivos Galvonienės ir Jolantos Lašinienės režisuotą lėlių teatro spektaklį lietuvių liaudies pasakos „Vištytė ir gaidelis“ motyvais. Vaikai profesionaliai vaidino, vaizdžiai perteikdami personažų emocijas, intonacijas su muzikiniais intarpais. Trečiąją dieną pasirodė jaunesniosios „Zuikio Bumbulio“ grupės ugdytiniai ir suvaidino režisuotą IU mokytojos Editos Lasienės meninę kompoziciją-popuri „Kiškio batukai“. Vaikai, kartu su IU mokytoja Edita Lasiene ir IU mokytojo padėjėja Janina Vilnoniene, žaismingai improvizavo, įsijausdami į miško žvėrelių vaidmenis. Ketvirtąją dieną savo pasirodymu džiugino viduriniosios „Meškučių“ grupės vaikai, laisvai improvizuodami pagal lietuvių liaudies pasaką „Pagrandukas“, spektaklį režisavo IU mokytoja Sandra Belazaravičienė. Į improvizaciją įsijungė ir muzikantų vaidmenis atliko IU mokytoja Rasa Stulpinienė ir IU mokytojo padėjėja Skirma Kuncienė. Paskutinę Teatro savaitės dieną matėme pačių mažiausių – ankstyvojo amžiaus vaikų, „Lašelių“ grupės, meninę muzikinę improvizaciją „Du gaideliai“ ir I-osios jaunesniosios, „Boružėlių“ grupės, meninę kompoziciją „Boružiukai mes maži“: režisierė IU mokytoja Inga Abduveleva.

 

Visą teatro savaitę netrūko teigiamų emocijų, vaikai buvo pakylėti, vaidindami jautėsi tikrais aktoriais. Visi vaikai buvo įvertinti ir apdovanoti padėkomis už vaidybą. Spalvingoji komisija įteikė vaikams nominacijas: „Už vaizdingiausią kalbą“, „Už išraiškingiausią vaidmenį“, „Už originaliausią kostiumą“, „Už linksmiausią personažą“, „Už meistriškiausią artistą“. Pabaigoje buvo išrinkta „Smagučių“ grupė „Laureatai 2021“, kuriai įteikta vieneriems metams pereinamoji „Mes artistai“ gairelė – „Žibutė“.

 

Kadangi Teatro dienos savaitė vyko izoliaciniu principu, spektakliuose vaidinantys vaikai tėvelių sutikimu buvo filmuojami. Tėveliai galės pamatyti visą savaitės renginį ir pasidžiaugti savo mažųjų vaidyba. Spektakliams muzikinius kūrinius parinko meninio ugdymo mokytoja Daiva Andriūnienė. Už puikias idėjas dėkojame renginio organizatorei lopšelio-darželio direktorei Loretai Simanavičienei.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.