Tautiškumo ugdymo pamoka kino teatre

Sausio 13-ąją minėsime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Gražus sutapimas, jog šiais metais, Laisvės gynėjų dieną, Lietuvos kino teatruose pasirodo unikalus pasaulinio garso režisieriaus Sergejaus Loznicos dokumentinis filmas – „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“. Ši kino juosta – neįtikėtinai įtaigi ir išsami istorijos pamoka apie Sovietų Sąjungos žlugimą, kuriame lemiamą vaidmenį atliko lietuvių tauta. Minint mums svarbius istorinius įvykius, kino teatrai mokytojus kviečia unikalią istorijos pamoką jaunajai kartai surengti kino salėje.

 

Ši dokumentinė kino juosta pasakoja apie drąsų ir nepaprastai ryžtingą lietuvių tautos laisvės siekį, kuris plačiai nuskambėjo visame pasaulyje. Jaunas žmogus Lietuvos, kokia ji buvo prieš daugiau nei 30 metų, – nebepažįsta, nėra jos matęs, tik girdėjęs iš mokytojų lūpų, skaitęs knygose. Šio filmo tikslas – išsamiai parodyti ir supažindinti, kokia stipri laisvės jėga gyveno kiekvieno lietuvio širdyje.

Unikalūs, dar niekur nematyti kadrai iš 1988-1993 metų įvykių, liks įamžinti ne tik kino istorijoje, bet ir neabejotinai įstrigs jauno žmogaus galvoje. Jaunimas kviečiamas žingsnis po žingsnio kino ekrane nusikelti į tuos metus, kai, klausydami savo širdies, Lietuvą gynė jų tėvai ir seneliai.

 

Istorijos pamoką kino ekrane ves profesorius Vytautas Landsbergis, kuris daugiau nei prieš trisdešimt metų buvo visų lemtingų įvykių epicentre nuo pirmųjų Sąjūdžio dienų iki tol, kol paskutinis Sovietų Sąjungos karys paliko Lietuvos žemę. Šio žmogaus žinios, išgyventa patirtis, praturtinta unikaliais filmo kadrais – neįkainojama dokumentinė medžiaga jaunajai dabarties ir ateities kartai. „Filmo pavadinimas neturėtų klaidinti – tai filmas ne apie mane, o apie Lietuvą, jos žmonės. Kokie jie gali būti. Kokie kasdien nebūna“, –  pažymi V. Landsbergis.

 

Netradicinė pamoka kine – įtaigesnė už vadovėlį, vyresnių klasių mokiniams leis pajusti nepaprastą to meto žmonių pilietiškumo, solidarumo jausmą, susitelkimą, vienybę, pagarbą vienas kitam ir nepaprastą  mažos tautos laisvės troškimą, o tai galbūt labiau paskatins šiandieninį jauną žmogų justi didesnę atsakomybę už savo tautą, valstybę ir padės mokytojams ugdyti jaunimo pilietiškumo jausmą.

 

„Garsų pasaulio įrašai“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.