Tarptautinis projektas „Šypsena – kelias į draugystę“

Jurgita Palšauskienė
,
projekto iniciatorė ir organizatorė
Lina Baltakienė
,
projekto koordinatorė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas

Visą pusmetį, 2021 metais, nuo vasario 1 iki birželio 30 dienos Kauno vaikų darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jurgita Palšauskienė ir ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Jurgita Dabašinskienė iniciavo ir organizavo ilgalaikį tarptautinį švietimo įstaigų bendruomenių emocinės raiškos ir jausmų projektą „Šypsena – kelias į draugystę“, kurio tikslas – skatinti Lietuvos ir užsienio šalių švietimo įstaigų bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant plėtoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų emocinį suvokimą dalinantis įspūdžiais ir gerąja patirtimi. Dalyviai viso projekto metu turėjo atlikti penkias skirtingas užduotis ir kas mėnesį jas pateikti.

 

Vasario mėnesį, siekiant praplėsti vaikų meninę veiklą, suteikiant teigiamų emocijų ne tik vaikams, bet ir bendruomenei, projekto dalyviai rengė akciją savo įstaigoje „Padovanok šypseną savo šaliai“. Pirmoji užduotis buvo iš savo šalies vėliavos spalvų pasidaryti emocijas ir jomis pasipuošti grupės langus.

 

Kovo mėnesį savo įstaigose mažieji projekto dalyviai naudodamiesi įvairiomis buitinėmis, meninėmis ar kt. priemonėmis dėliojo emocijų mandalas.

 

Balandžio mėnesio veikla buvo skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Jos metu, padedant atsiskleisti vaikų emocijoms ir išradingumui, pasirinkus įvairias menines priemones, reikėjo sukurti linksmą skirtuką knygai. Gruodžio mėnesį skirtukų nuotraukų paroda buvo eksponuojama KAVB vaikų literatūros skyriuje.

 

Gegužės mėnesį visų projekto dalyvių grupėse atsidarė kūrybinės dirbtuvėlės. Vaikai su šeimos nariais ir pedagogais pasirinkę įvairias menines priemones gamino lėlę, skirtą Motinos dienai.

 

Birželį pedagogai savo įstaigose organizavo šventę, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. „Aš ir tu mums smagu, džiaugiamės kartu“ ir taip linksmai su džiugiomis emocijomis užbaigė beveik pusmetį trukusį projektą.

 

Galime nuoširdžiai pasidžiaugti, kad projekte dalyvavo 154 įstaigos iš Lietuvos, 1 įstaiga iš Airijos ir 1 įstaiga iš Norvegijos. Iš viso daugiau nei 400 dalyvių. Paskutiniai projekto akordai vyko lapkričio mėnesį, kai „Zoom“ platformoje vyko metodinė valandėlė „Projekto „Šypsena – kelias į draugystę“ gerosios darbo patirties sklaida“. Projekto vykdymo refleksijos ir įžvalgos ateičiai“.

 

Nuorodos į projekto darbų katalogus:

 

I

II

III

IV

 

Nors šis projektas jau baigėsi, šiais metais prasidės naujas tarptautinis emocinis projektas, kuris padės atsiskleisti ne tik džiugioms vaikų emocijoms, bet taip pat padės vaikams suvokti rūpesčio ir atjautos svarbą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.