Tarptautinis projektas „Natų šokis su skaičiais“

Indrė Mažeikienė
,
Klaipėdos l.-d. „Pumpurėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Muzika arba garsinė raiška žmogų lydi visą gyvenimą. Paprastai muzika mes vadiname įvairių garsų, pauzių, ritmo kūrinius, kurie atliekami skirtingais muzikos instrumentais. Muzika ir kiti menai žmogaus išsimokslinimui ir egzistencijai yra ne mažiau svarbūs nei kalba. Muzika padeda vaikams lavinti ir puoselėti savo fantaziją, kūrybiškumą.

 

Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Pumpurėlis” vasario–gegužės mėnesiais inicijuotas tarptautinis „eTwinning“ projektas „Natų šokis su skaičiais” (angl. „Dance Of Notes With Numbers”).

 

Projektą inicijavo ir koordinavo Klaipėdos lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Mažeikienė kartu su Turkijos prof. dr. Vahit Ozmen Ilkokulu mokytoja Eda Aankay Yilmaz.

 

Viso projekto metu ugdytiniai ugdė ritminio skaičiavimo įgūdžius, tobulino matematikos įgūdžius, kairės, dešinės krypties sampratą. Lavino kūrybiškumą, plėtė žodyną.

 

Projekte buvo suplanuotos įdomios, naudingos ir įtraukiančios veiklos vaikams keturių mėnesių laikotarpiui. „eTwinning“ platformoje prie projekto prisijungė 10 mokytojų iš Turkijos ir Lietuvos.

 

 

Įdomu buvo susipažinti su projekto dalyviais. Mokytojai pasakojo apie save, savo pomėgius, pristatė savo ugdymo įstaigą, gimtąjį miestą ir savo šalį.

 

Visi partneriai kūrė projekto logotipus, kartu su mažaisiais dalyviais darė plakatus, o vaikai balsavo ir išrinko labiausiai patikusį projekto logotipą ir plakatą.

 

Smagu, kad į projektą įsitraukė ir ugdytinių tėveliai, kurie gamino ritmines lazdeles su savo vaikais. Ritminės lazdeles buvo eksponuojamos įstaigos parodoje ir „eTwinning“ platformoje.

 

Projekto kulminacija – muzikinis nuotolinis susitikimas su visais projekto dalyviais ir su žymiuoju Burak Ornulu, muzikos mokytoju iš Turkijos. Visi ugdytiniai turėjo galimybę prisijungti į nuotolinį susitikimą iš namų ir kartu su ritminėmis lazdelėmis ritmuoti turkišką „A Ram Sam Sam” dainelės versiją. Susitikimo metu Burak Ornulu linksmai pritardamas gitara, pravedė įspūdingą muzikinį vakarą. Ugdytiniams buvo be galo smagu stebėti savo bendraamžius iš kitos šalies, kartu su jais ritmuoti lazdelėmis.

 

Mokytojų veiklos, virtualūs susitikimai, bendradarbiavimas suteikė galimybę mokytis vieniems iš kitų, veikti, rodyti iniciatyvą, ieškoti, dalintis patirtimi ir kurti.

 

Tik projektinių veiklų metu yra įgyvendinamos visos kompetencijos. Todėl ir ugdymas, grįstas projektiniu metodu yra svarbus ir reikalingas sėkmingam vaiko mokymuisi pasiekti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.