Tarptautinis projektas „Mums pasaką seka Baltijos jūros akmenėliai“

Sonata Mikulskaja
,
direktorės pavaduotoja ugdymui
Liudmila Uziumskaja
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Gyvename nuolat besikeičiančiame ekonominiame, kultūriniame, socialiniame ir politiniame pasaulyje, kur prisitaikymas prie kintančių sąlygų, būsimų pokyčių ir iššūkių profesinei veiklai numatymas tapo įprastu dalyku. Pedagogų nuolatinis mokymasis ir kvalifikacijos kėlimas tapo neatsiejama mokytojų darbo dalimi (Ruškus ir Gerulaitis, 2002).

 

Siekiant tobulinti bendravimą ir bendradarbiavimą, Klaipėdos lopšelio-darželio „Putinėlis“ direktorei Marinai Degtiar kilo idėja 2018–2019 m. organizuoti ir įgyvendinti tarptautinį projektą „Mums pasaką seka Baltijos jūros akmenėliai“. Projekto pagrindinė idėja – suvienyti kitų šalių ikimokyklines įstaigas, kurias skalauja Baltijos jūra. Buvo išsiųsti kvietimai ir projekto nuostatai. Norą dalyvauti pareiškė Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos federacijos Kaliningrado srities lopšeliai-darželiai. Visi projekto sumanymai ir idėjos buvo sprendžiami per įvairias veiklas ir vyko skirtingais etapais. Džiugu, kad į projekto etapus aktyviai jungėsi tėvai, vaikai ir pedagogai: rinko informaciją apie Baltijos jūros gyvūnus, paukščius, augalus, akmenėlius, domėjosi ekologija. Vaikai dalijosi informacija ir džiaugėsi vieni kitų atliktais jūros tematikos darbeliais, parodomis, fotografijomis, gamtos stebėjimais prie jūros, lankėsi Lietuvos jūrų muziejaus akvariume ir dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kas Baltijoje gyvena?“, tyrinėjo muziejuje esančius eksponatus.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centre surengtas skaitovų konkursas „Gintarinė Baltija“. Jame dalyvavo Klaipėdos lopšeliai-darželiai „Putinėlis“, „Pingvinukas“, „Vėrinėlis“, „Šaltinėlis“, „Traukinukas“, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykla, Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“, o iš kitų šalių buvo pateikti vaizdo pristatymai (Rusijos federacijos Kaliningrado srities lopšeliai-darželiai „Vesiolij ulej“, „Kolokolčik“, „Svetliačiok“, „Beriozka“, Estijos lopšelis-darželis „Kurstiku“, Latvijos lopšeliai-darželiai „Gulbitis“, „Liesmina“, „Mazulitis“, „Ziluks“, „Starkis“, „Pienenite“). Vaikai kūrė pasakas, pasakojimus, skaitė eiles apie jūrą, kopas, gintarą. Nugalėtojai apdovanoti prizais.

 

Projekto dalyviams buvo suorganizuotas edukacinis užsiėmimas „Pažinkime gintarą“ Palangos gintaro muziejuje, apsilankyta projekte dalyvaujančiose įstaigose – Liepojos lopšeliuose-darželiuose „Gulbitis“, „Liesmina“, „Mazulitis“, „Starkis“, „Pienenite“, „Ziluks“. Pedagogai dalijosi gerąja patirtimi, buvo organizuoti animacijos filmų kūrimo mokymai, po kurių daugelis projekte dalyvavusių įstaigų sukūrė savo animacinius filmukus pasirinkta visiems bendra tematika.

 

Šių metų gegužės 24 d. vyko baigiamasis renginys – tarptautinė praktinė-mokslinė konferencija „Projekto „Mums pasaką seka Baltijos jūros akmenėliai“ įgyvendinimo patirtis“. Į šventinį renginį atvyko visi projekto dalyviai iš Estijos, Latvijos, Rusijos federacijos Kaliningrado srities ir Lietuvos, svečiavosi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo skyriaus atstovė Ramunė Zavtrikovienė, projekto rėmėjas PĮ „Buhalteris“ direktorius Povilas Smoriginas, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro metodininkė Silvija Simpukienė ir Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos auklėtiniai, kurie padovanojo muzikinius kūrinius visiems susirinkusiesiems. Konferencijoje pedagogai dalijosi gerąja darbo patirtimi, idėjomis, projekto įgyvendinimo etapais, sunkumais, lūkesčiais ir pastebėjimais, kad kai kurios temos sulaukė didžiulio tėvų ir bendruomenės susidomėjimo. Konferencijos dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, nuspręsta tęsti bendradarbiavimą kuriant ir puoselėjant kitus projektus.

Klaipėdos lopšelio-darželio „Putinėlis“ direktorė M. Degtiar, direktorės pavaduotoja ugdymui Sonata Mikulskaja ir įstaigos pedagogai nuoširdžiai dėkoja Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos federacijos Kaliningrado srities vaikams, pedagogams ir tėveliams už aktyvų dalyvavimą tarptautiniame projekte „Mums pasaką seka Baltijos jūros akmenėliai“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.