Tarptautinis mokinių chorų festivalis „Mes – Pamario vaikai“

Jūratė Šukienė
,
projekto vadovė

Šilutės r. Juknaičių pagrindinėje mokykloje kas dvejus metus į tradicinį renginį renkasi geriausi rajono ir šalies dainorėliai. Šių metų gegužės 23 d. Juknaičių gyvenvietės parko estradoje-amfiteatre vyko penktasis mokinių chorų festivalis „Mes – Pamario vaikai“, šiemet jau peraugęs į tarptautinį. Šventę organizuoja Šilutės r. Juknaičių pagrindinė mokykla.

 

Labai džiaugiamės, kad šioje mokinių dainų šventėje dalyvavo apie tris šimtus mūsų šalies mokinių ir svečiai iš Latvijos. Festivalį trankiai pradėjo Šilutės meno mokyklos jaunučių pučiamųjų orkestras (vadovas Gražvydas Raila). Vėliau skambėjo dainos latvių kalba, kurias atliko tautiniais kostiumais pasipuošę mokiniai iš Rygos Fričo Brivzemnieko pagrindinės mokyklos. Tai folkloro ansamblis „Spruksti“ (vadovė Sarmite Sedlina). Smagias dainas traukė ir gausus tos pačios mokyklos jaunučių choras „Mezglini“ (vadovė Eva Turlute, koncertmeisterė Ruta Jakobsone).

Savo dainomis žavėjo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos jaunučių choras „Pelėdžiukai“ ir vokalinis ansamblis „Mergaičiukės“ (vadovė Loreta Stankuvienė, koncertmeisterė Gaiva Šimonienė).

 

Sulaukėme nemažo būrio dainininkų ir iš Šilutės rajono mokyklų. Šventėje dalyvavo Šilutės meno mokyklos jaunučių choras (vadovė Daiva Pielikienė, koncertmeisterė Giedrė Augaitytė), Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 5–6 klasių „Dainos studija“ (vadovė Violeta Pociuvienė), Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos popchoras „Saulytė“ (vadovė Lijana Šerpytienė), Šilutės r. Usėnų pagrindinės mokyklos jaunučių choras „Dainorėliai“ (vadovė Zosė Židackienė), Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio darželio-mokyklos popchoras „Vaivorykštė“ (vadovė Dalia Svirskaitė), Šilutės r. Juknaičių pagrindinės mokyklos jaunučių choras (vadovė Jūratė Šukienė). Gera buvo klausyti Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientės Ievos Predkutės atliekamų dainų.

 

Festivalio dalyvius ir žiūrovus žavėjo linksmasis Nežiniukas (Rima Bagdonienė) bei jo draugai Neringa ir Paulius, šio festivalio vedėjai. Saulutei šviečiant, vėjeliui šiurenant, laikas, kupinas skambių dainų ir puikios nuotaikos, pralėkė akimirksniu. Šią gražią tarptautinę šventę vainikavo dvi baigiamosios visų festivalio dalyvių jungtinio choro dainos.

Festivalio organizatorių vardu dėkojame Juknaičių pagrindinės mokyklos bendruomenei ir šventės rėmėjams.

Tikimės, kad Juknaičiuose ir ateityje gyvuos mokinių meninės raiškos puoselėjimo tradicija, skambės dainos lietuvių ir latvių kalbomis. Viliamės, kad po dvejų metų dar didesnis būrys dainuojančių mokinių atvyks į mokinių chorų festivalį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.