Tarptautinis menų festivalis „Kai tu šalia“

Rasa Gailiūnienė
,
mokytoja
Jūratė Bajariūnienė
,
Neformaliojo švietimo skyriaus vedėja

Birželio 1 d. Pasvalio „Riešuto“ mokykla organizavo Tarptautinį virtualų neįgaliųjų menų festivalį „Kai Tu šalia“. Šis festivalis papildė mokyklos istorijos puslapius jau trečiąjį kartą. Tik gaila, kad nebuvo galimybės susiburti, pašurmuliuoti ir pasibūti gyvai. Teko viską organizuoti nuotoliniu būdu. Visi dalyviai prisijungė prie „Zoom“ platformos, pasveikino vieni kitus, padėkojo organizatoriams už pakvietimą dalyvauti festivalyje, pasidžiaugė nuostabiais pasirodymais, puikiu filmo montažu, šilta, spalvinga, linksma ir išradinga švente. Mokyklos direktorė padėkojo svečiams iš Norvegijos už puikų bendradarbiavimą ir pakvietė pasižiūrėti visų dalyvių pasirodymus, meistriškai sudėtus į festivalio filmą, kurį sukūrė Pasvalio atviro jaunimo centro edukatorius Dainius Vareika.

 

Filmas visus sukvietė virtualiai atvykti į Pasvalį. Festivalio dalyvius pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas, savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gvidas Vilys. Po šiltų palinkėjimų ekranuose susipynė muzika, šokis, poezija, kūryba, geros emocijos, kuriomis nuoširdžiai su visais dalijosi renginio dalyviai: Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos, Raseinių specialiosios mokyklos, Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centro, Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro, Pasvalio užimtumo centro „Viltis“, Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriaus, Kėdainių specialiosios mokyklos, Šiaulių „Ringuvos“ mokyklos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Valakėlių skyriaus, Pasvalio „Riešuto“ mokyklos mokiniai ir svečiai iš Norvegijos.

 

Aktorė Audrey Hepburn yra pasakiusi, kad „Stipriausias dalykas, kuris mus laiko gyvenime, – tai tarpusavio ryšys“. Tikimės, kad mūsų mokykla stiprins, sieks ir toliau kurtį šį šiltą ir jaukų bendrystės ryšį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.