Tarptautinio projekto „Erasmus+“ partneriai virtualiai svečiavosi „Atžalyno“ progimnazijoje

Audra Arlauskienė
,
Telšių „Atžalyno“ prog-jos mokytoja

Lapkričio 16–18 dienos Telšių „Atžalyno“ progimnazijos 4-tų klasių mokiniams ir jų mokytojoms buvo ypatingos – jie savo progimnaziją, Telšių miestą ir Lietuvą anglų kalba virtualiai pristatė tarptautinio projekto „Erasmus+“ partneriams iš Ispanijos, Belgijos ir Latvijos.

 

Susitikimas prasidėjo progimnazijos mokinių dainelėmis ir šokiu. Vėliau svečiai buvo pakviesti į nuotolinę ekskursiją po progimnaziją, Naujamiesčio skyrių, parodytas mokinių sukurtas filmukas apie Telšių miestą, pradinukų susitikimas su meru Kęstučiu Gusarovu. Kadangi šiųmetinių projekto veiklų tikslas – susipažinti su M. K. Čiurlionio gyvenimu ir kūryba, svečiams buvo parodytas projekto koordinatorės progimnazijoje Danutės Raudienės sukurtas filmukas apie Druskininkus ir M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, kur progimnazijos pradinukai lankėsi rugsėjo mėnesį. Buvo pristatytas ir didžiausias Europoje M. K. Čiurlionio dailės muziejus, esantis Kaune, 10 kitų žymiausių Lietuvos vietų. Virtualaus susitikimo organizatoriai ir svečiai žiūrėjo filmuką apie legendą, pagal kurią M. K. Čiurlionis sukūrė paveikslą „Karalių pasaka“.

 

Antrą susitikimo dieną projekto partnerių komandos buvo pakviestos kartu tapyti pagal M. K. Čiurlionio paveikslų ciklą „Vasaros sonata“. Mokiniai liejo nepaprasto grožio paveikslus ir juos pristatė vieni kitiems. Įdomu buvo stebėti, kokie skirtingi yra atskirų šalių darbai, atskleidžiantys kiekvienos tautos tapatybę. Susitikimas buvo įdomus ir linksmas. Jo metu keturių šalių mokiniai ir mokytojai daug bendravo, atsakinėjo vieni į kitų klausimus, gėrėjosi M. K. Čiurlionio tapyba, klausėsi jaudinančios jo muzikos, išmėgino savo gebėjimus ir atsisveikino džiaugsmingai dainuodami ir žaisdami „If you are happy“ („Jeigu tu esi laimingas“).

 

Po susitikimo progimnaziją pasiekė nuoširdūs svečių atsiliepimai apie renginį: „Puiku!“, „Fantastiška!“, „Labai patiko jūsų mokykla!“, „Veiklos, į kurias buvo įtraukti visi mokiniai, labai įdomios“, „Puikus susitikimo organizavimas!“. Tokiomis akimirkomis pajaučiama įdėto darbo prasmė ir begalinis džiaugsmas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.