Tarptautinio „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimas Lietuvoje

Rasa Sidabrienė
,
projekto koordinatorė Lietuvoje

Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla sutiko svečius iš Turkijos, Italijos, Portugalijos, Rumunijos ir Bulgarijos. Visą savaitę gegužės pabaigoje į projektinių veiklų verpetą įsukti darbavosi ir pramogavo 16 mokytojų ir 23 mokiniai iš užsienio kartu su mūsų mokyklos auklėtinių ir mokytojų komanda.

Projekto „I Have the Power“ idėja – įtraukusis ugdymas. Tai mokymasis visiems kartu, dėmesys kiekvienam vaikui, mokykla, kurioje gera visiems. Mokiniai, turintys ugdymosi ar bendravimo sunkumų, randa sau draugą / pagalbininką, vadinamą „angelu“, kurio lydimi įsitraukia į įvairias veiklas.

 

Trečiojo susitikimo tema – istorijos, pasakojimai ir bendravimas su gyvūnais. Per projekto veiklas bendravome anglų kalba, turėjome galimybę susipažinti su kultūros paveldu aplankydami istorinius ir architektūrinius paminklus bei dalyvauti įvairiose edukacijose. Projekto partnerės Turkija, Bulgarija, Rumunija, Portugalija, Italija ir, žinoma, Lietuva pristatė savo namų darbus – literatūros kūrinius: pasaką, padavimą ar legendą, iliustruotus devyniais vaikų piešiniais. Mokiniai komandose darbavosi prisimindami ir iš piešinių sudėliodami literatūros kūrinių veiksmo eigą.

Dėkojame Šiaulių regiono Povilo Višinskio bibliotekai už sudarytas sąlygas apsilankyti jų organizuojamose edukacijose. Mokiniai P. Višinskio bibliotekos edukaciniuose užsiėmimuose kūrė literatūrines istorijas, iliustravo jas, darbavosi robotikos užsiėmimuose ir keliavo virtualioje tikrovėje pasitelkę „stebuklingus“ akinius. Fotografijos muziejuje kūrėme nuotraukas be fotoaparato, o mokykloje – elektronines knygas ir pristatymus skaidrėse, pasakodami savo nuotykius Naisiuose, Kurtuvėnų regioninio parko edukacinėse pamokose.

 

Patirtis jodinėjant žirgais Kurtuvėnuose, žavintis delfinų pasirodymas ir jūrų muziejaus edukacija, Nidos kopų grožis – viskas dar ilgai išliks svečių atmintyje. Vaikai mokėsi bendrauti, būti tolerantiški ir atjaučiantys. Mokyklos bendruomenės ir svečių liaudies šokių popietė, per kurią visi projekto dalyviai buvo ne tik žiūrovais, bet ir patys šoko bei dainavo, gražiai apibendrino projekto idėją – dėmesys kiekvienam.

Kitas susitikimas – lapkričio mėnesį Portugalijoje. Jo visi nekantriai laukiame.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.