Tarptautinio „Erasmus+“ projekto nuotolinis susitikimas Šiaulių profesinio rengimo centre

Kristina Lašienė ir Jūratė Baltutienė
,
mokytojos

Šiuo nelengvu ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui laiku, kai kelionės bei išvykos pavojingos ir todėl apribotos, tenka pajungti išmaniąsias technologijas ir bendrauti bei bendradarbiauti kitaip.

 

Šiaulių profesinio rengimo centre Technologijų sk. „Erasmus+“ projekto „išsaugokime mūsų jūras“, (angl. „Save Our Seas“) komanda sausio 10–12 dienomis surengė tarptautinį nuotolinį susitikimą Lietuvoje. Projekto partneriai italų, bulgarų, vokiečių, portugalų bei Šiaulių PRC mokiniai kartu su savo mokytojais jungėsi į pirmąjį projekto mokinių ir mokytojų virtualų susitikimą https://bigbluebutton.org/ platformoje.

 

Tai buvo tikras iššūkis ir mums – organizatoriams, ir dalyviams. Atrodo, jau ilgą laiką dirbę nuotoliniame mokyme ir išbandę įvairiausias platformas bei programas, galime suvaldyti viską, tačiau vokiečių primygtinai siūlyta https://bigbluebutton.org/ platforma nebuvo idealus variantas. Kitų, mums jau gerai įvaldytų platformų kaip https://www.microsoft.com/lt-lt/microsoft-teams ar https://zoom.us/ rinktis negalėjome, nes projekto partneriai-vokiečiai atsisakė naudotis amerikietiška produkcija. Įveikę mažus techninius nesklandumus, dabar galime pasidžiaugti, kad susitikimas puikiai pavyko!

 

Pirmąją susitikimo dieną mūsų Šiaulių PRC komanda partnerius pakvietė į virtualią kelionę po Lietuvą, jos pajūrį, ypatingąją UNESCO saugomą Kuršių neriją, savo miestą Šiaulius, jo lankytinas vietas. Antroje dienos pusėje projekto dalyviai apibendrino ir pagilino gautą informaciją https://quizizz.com/admin platformoje kartu atlikdami žaismingą žinių patikrinimo testą. Vienos dalies susitikimo įvertinimą iš partnerių sužinojome https://www.menti.com/ platformoje.

 

Kitą dieną į mobilų susitikimą pasikvietėme Klaipėdos universiteto atstoves – ekologijos ir aplinkotyros doktorantę Viktoriją Sabaliauskaitę ir doc. dr. Gretą Srėbalienę. Jos skaitė pranešimus „Lost and found: plastics in our environment“ ir „Baltic sea and biological invasions“. Šiuose pranešimuose pateikta informacija buvo įdomi, naudinga bei labai aktuali projektui. Jų tema – Baltijos jūros užterštumas. Ypatingas dėmesys pranešimuose skirtas skaudžioms problemoms, tokioms kaip plastikas bei biologinės invazijos Baltijos jūroje. Pranešėjos pateikė ir sprendimo būdų, kaip stabdyti Baltijos jūros užterštumo didėjimą, ką galime padaryti kiekvienas iš mūsų. Mes neturėtumėme pernešti gyvūnų ar augalų iš vienos ekosistemos į kitą, privalėtumėme griežtai rūšiuoti šiukšles, mažinti vartotojiškumą, dezinfekuoti priemones pasinaudojus viename telkinyje ir t. t. Po pranešimų mokiniai popieriuje arba skaitmeniniu būdu užfiksavo Baltijos jūros problemas plakatuose.

 

Kita dienos dalis buvo skirta supažindinimui su Lietuvos auksu – gintaru. Virtuali kelionė tarptautinio susitikimo dalyvius nunešė į Palangos gintaro muziejų. Ten mokiniai su mokytojais galėjo klaidžioti muziejaus labirintais ir pažinti įvairiausius eksponatus. Vėliau Šiaulių PRC komanda pristatė pranešimus ir apie Nidoje aplankytą Mizgirių gintaro muziejų, ten matytus eksponatus, jų kilmę, susidarymo procesą, įvairovę, inkliuzus. Antrąją susitikimo dieną pabaigėme refleksija https://www.smarttech.com/en/lumio  platformoje.

 

Paskutiniąją tarptautinio susitikimo dieną pradėjo Klaipėdos universiteto jaunesnysis mokslo darbuotojas Julius Morkūnas su pranešimu „Anthropogenic impact to seabirds of the Baltic Sea‘. Pranešėjas mokiniams išsamiai pasakojo kaip Baltijos jūros užterštumas įtakoja čia gyvenančių paukščių populiaciją, jų nykimą ir pan. Susitikimo dalyviai su lektoriumi dalinosi informacija apie kitų jūrų panašias problemas, jų sprendimo būdus, uždavė lektoriui juos dominančius klausimus. Dienai įpusėjus, mokiniai pristatė savo namų darbus – „Fauna and Flora of Your Coastal Region“. Visi pasidalino informacija apie Baltijos, Juodosios, Šiaurės, Viduržemio jūrų ir Atlanto vandenyno fauna bei flora.

 

Visas tris darbo dienas vainikavo žinių pasitikrinimas https://kahoot.com/ platformoje bei vertinimas ir įsivertinimas https://padlet.com/  platformoje.

 

Susitikimo metu buvo daug sužinota ir įsisavinta, laikas praleistas prasmingai ir turiningai. Susitikimo dalyviai tapo atsakingesni mūsų planetos Žemės gyventojai, kurie tikrai saugos gamtos turtus ir mokys tą daryti kitus.

 

Nors sertifikatų įteikti projekto partneriams gyvai nebuvo įmanoma, jie tikrai pasieks šio tarptautinio susitikimo dalyvius. Dabar nekantriai lauksime kitų susitikimų, galbūt, jau net ne virtualių!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.