Tarptautinio bendradarbiavimo veiklos seminare Norvegijoje užsimezgė partnerystė ir tvari draugystė

Gerda Visockytė
,
Šiaulių l.-d. „Salduvė“ logopedė

Gegužės 31 – birželio 3 d. aš, logopedė Gerda Visockytė, atstovavau Šiaulių lopšeliui-darželiui „Salduvė“ Norvegijoje vykusiame „Erasmus+“ tarptautinio bendradarbiavimo veiklos seminare „Klimatas, aplinka ir tvarumas: darbas su vaikais nuo 1 iki 9 metų“.

 

Gausybė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų iš skirtingų Europos šalių susitiko Olesiundo miestelyje, kad pasidalytų savo žiniomis, patirtimi. Seminaro dalyviai dalijosi tvarumo idėjų įgyvendinimo įstaigose būdais, aiškinosi kokybiško švietimo ir tvarumo, ekologinio raštingumo sąsajas.

Pažintis su Norvegijos švietimo sistema

 

Organizatoriai surengė net tris išskirtinius vizitus į Norvegijos ugdymo įstaigas. Apsilankymas privačiame Sunde Barnahage darželyje paliko neišdildomus įspūdžius. Paprasta, tvaru, įdomu, neįtikėtina. Tikslingas į tvarumą, ekologiją, gamtos puoselėjimą orientuotas ugdymo turinys, projektinės veiklos, tinkama apranga ir avalynė, daug laisvės tyrinėti, pažinti, judėti. Net ir patys mažiausieji – 3 metų amžiaus vaikai – žygiuoja į kalnus, krabų medžioklę įlankėlėse ir kasdien miega atvirose erdvėse. Neįtikėtina tai, kad miegas lauke gali būti organizuojamas, kol oro temperatūra nukrinta iki minus 10 laipsnių.

Kuriant projektą užsimezgė draugystė

 

Išklausę organizatorių parengtus mokymus apie „Erasmus+“ ir „eTwinning“ programas, dalyviai kūrė „Erasmus+“ KA2 mažosios partnerystės projektus. Galime pasidžiaugti, kad bendrų minčių ir siekių pavyko rasti su nuostabiais pedagogais iš Ispanijos, Norvegijos ir Kroatijos.

 

Jau rudenį prasidės bendras „Kasdienio tvaraus vartojimo“ praktinis projektas „eTwinning“ platformoje, o spalio mėnesį laukia paraiškos teikimas programai „Erasmus+“.

 

 

Mintys ir siekiai su projekto partneriais sutapo taip, kad komandą galima vadinti draugų ratu. Diskutuojame apie išmintingus sprendimus kuriant tvarią ugdymo įstaigą, gyvenimo būdą, „žaliai“ mąstančią visuomenę, gludiname projekto tikslus, siekius ir veiklas. Tuo pat metu nuolat bendraujame, lyginame savo profesines ir asmenines patirtis. Į būsimą projektą siekiame sudėti viską, kas svarbiausia mūsų skirtingoms, bet vieno tikslo siekiančioms ugdymo įstaigoms.

 

„Tu nesi vien sėkmingas, tu esi galingas!“ – šie žodžiai dažnai skamba kaip mūsų tarptautinio projekto komandos šūkis. Vos tik imame dvejoti, ar ne per daug užsibrėžiame, ar ne per didelio rezultato siekiame, ar pasiseks. Būtinai vienas iš kolegų primena, kad vien siekdami lavinti tinkamus savo ugdytinių įpročius, puoselėdami tvarumo idėjas savo ugdymo įstaigose, savo bendruomenėje, esame galingi.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.