Tarptautinio bendradarbiavimo kontaktinis seminaras Belgijoje

Šių metų gegužės 7–9 d. VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos suvirinimo technologijų profesijos mokytojas Evaldas Mikalauskas dalyvavo „Erasmus+“ programos tarptautinio bendradarbiavimo veiklos kontaktiniame seminare „Profesinio mokymo įstaigų, rengiančių inžinerinių specialybių darbuotojus, mobilumas“ (angl. „VET mobility on engineering / technology / construction“). Seminaras vyko Belgijoje, Leveno mieste. Jame dalyvavo daugiau nei 50 dalyvių iš 18 šalių. Per seminarą dalyviai dirbo kontaktinėse grupėse pagal profesijų kryptis. Grupėse buvo dalijamasi patirtimi ruošiant ir įgyvendinant mobilumo projektus, ieškoma naujų kontaktų, aptariami būsimi bendri projektai.

 

Daug dalyvių susibūrė į grupę, kurioje buvo aptariama metalo apdirbimo ir CNC mašinų valdymo specialistų rengimo patirtis. Vykstant ketvirtajai pramonės revoliucijai (automatizuojant, robotizuojant gamybą), seminaro dalyviai išskyrė tris faktorius, lemiančius inžinerinių specialybių darbuotojų profesinį rengimą: 1) spartus gamybos procesų valdymo kompiuterizavimas; 2) darbuotojų Europos Sąjungoje mobilumas; 3) gebėjimas bendrauti užsienio kalbomis. Profesinės mokyklos privalo atsižvelgti į šiuos faktorius ir organizuoti profesinį rengimą taip, kad jis atitiktų šių dienų reikalavimus.

 

VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla (KLSRM) užmezgė kontaktus su suvirintojus rengiančiomis Belgijos profesinėmis mokyklomis dėl mokinių 2–3 savaičių praktikos Belgijos ir Lietuvos įmonėse. Su Norvegijos, Austrijos profesinėmis mokyklomis, kuriose KLSRM profesijos mokytojai galėtų įgyti patirties, buvo užmegzti kontaktai dėl CNC mašinų valdymo mokymo programų. Su Ispanijos profesine mokykla buvo aptartos galimybės atlikti KLSRM mokinių praktiką Maljorkos laivų statybos ir remonto įmonėse. Taip pat buvo apsikeista kontaktais su profesinėmis mokyklomis, rengiančiomis elektrikus, statybininkus, mechanikus, metalo, medžio apdirbimo ir kitų specialybių darbuotojus.

Šis seminaras padėjo mokykloms užmegzti tarptautinius kontaktus bendriems mokinių ir mokytojų mobilumo projektams, ruošiant inžinerinės srities specialistus bendrai Europos rinkai.

 

VšĮ Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.