Tarptautinėje mokinių fizikos olimpiadoje Lietuvos mokinių komanda iškovojo sidabro ir bronzos medalius

Gegužės 20–24 dienomis Slovėnijos sostinėje Liublianoje vykusioje 6-ojoje Europos fizikos olimpiadoje (EuPho 2022) Lietuvos komanda iškovojo sidabro ir bronzos medalius, vienas dalyvis paskatintas pagyrimo raštu.

 

Olimpiadoje sidabro medalį iškovojo Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinys Tomas Babelis (olimpiadai ruošėsi savarankiškai), bronzos medalį pelnė Vilniaus licėjaus mokinys Benas Raišutis (mokyt. Eugenijus Rudminas), o pagyrimo raštu apdovanotas Klaipėdos licėjaus mokinys Jokūbas Viršilas (mokyt. Marius Žadvydas).

 

Olimpiadoje taip pat dalyvavo Simonas Zalatorius iš Vilniaus licėjaus (mokyt. Paulius Poviliauskas) ir Rokas Baltrušaitis iš Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro  (mokyt. Saulius Žukauskas).

Lietuvos komandai vadovavo Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslo darbuotojas dr. Vytautas Jakštas.

EuPhO 2022 dalyvavo 182 mokiniai iš 37 šalių: Austrijos, Azerbaidžano, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Brazilijos, Bulgarijos, Kolumbijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Suomijos, Gruzijos, Vokietijos, Vengrijos, Islandijos, Italijos, Kosovo, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Makedonijos, Meksikos , Moldovos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Saudo Arabijos, Serbijos, Slovakijos, Slovėnijos, Švedijos, Šveicarijos, Taivano, Tadžikistano, Turkijos ir Vietnamo.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.