Tarptautinėje astronomijos olimpiadoje Rumunijoje pelnytas bronzos medalis

Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos 11 klasės mokinys Justinas Turčak 24-ojoje tarptautinėje astronomijos olimpiadoje laimėjo bronzos medalį. Jis astronomijos žinias gilina Šiaulių jaunųjų technikų centro astrofizikų būrelyje (mokytojas Vacys Jankus). Olimpiada vyko spalio 19–27 d. Rumunijos mieste Piatra Neamt.

Lietuvai taip pat atstovavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos 11 klasės mokinė Emilija Trumpaitė (mokytoja Rasa Pranckūnienė), devintokai Tomas Žadvydas ir Jokūbas Viršilas iš VšĮ Klaipėdos licėjaus (mokytojas Marius Žadvydas) ir Vilniaus licėjaus dešimtokas Donatas Gražulis, astronomijos žinias gilinantis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro astronomijos būrelyje (mokytoja Aurelija Visockienė).

Per olimpiadą mokiniai dalyvavo ir konkurse „Kosmoso asai“. Jame Justinas Turčak taip pat puikiai pasirodė ir pelnė pirmą vietą.

Komandą lydėjo Vilniaus universiteto doc. dr. Jokūbas Sūdžius ir dr. Gediminas Beresnevičius iš Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Mokinių dalyvavimą olimpiadoje organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

 

Oficialus šių metų olimpiados tinklalapis čia.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.