Tarptautinė praktika ‒ ateities karjerai!

Milena Puchova

Vilnius technologijų ir verslo profesinio mokymo centro Informacinių ir vizualinių technologijų skyriuje lapkričio viduryje vyko renginys „Tarptautinė praktika – ateities karjerai“, kuriame mokiniams buvo pristatytos idėjos, kaip praplėsti savo karjeros galimybes. Viena tokių – tarptautinės stažuotės, kurias siūlo programa „Erasmus+“. Tarptautinių stažuočių patirtimi, įspūdžiais ir patarimais per renginį pasidalijo energetinių sistemų elektroniko specialybės mokiniai Tadas ir Domantas, neseniai grįžę iš dviejų savaičių praktinės stažuotės Austrijoje.

 

Abu vaikinai vienareikšmiškai tvirtino, kad patirtis užsienyje pasitarnaus jų ateities karjerai. Pirmiausia, patarė kitiems nepabijoti ir bandyti. Tadas ypač atkreipė dėmesį į kultūrinius Austrijos ir Lietuvos skirtumus: „Į darbus niekas nevėluoja, visi ateina likus penkioms minutėms iki darbo pradžios, o susitikus gatvėje su šypsena veide sveikinasi net nepažįstami žmonės.“ Būsimasis energetikas džiaugiasi, kad stažuotė užsienyje padėjo surasti naujų draugų ir lengviau įsilieti į mokymo centro gyvenimą. „Austrijoje labai susidraugavome su darbdaviu, jis mane net pakvietė ateityje atvykti padirbėti“, – įspūdžiais dalijosi būsimasis energetikas.

 

Domantas džiaugėsi stažuotėje pagilinęs profesinės veiklos žinias ir galėjęs geriau pažinti kitų šalių darbo metodiką ir kultūrą. Labiausiai dirbant užsienio įmonėje jį sužavėjo mentorių kantrybė ir didelis noras parodyti, kaip daryti tinkamai, kitų darbuotojų noras padėti, net jei ir sunku rasti kalbą, kurią abu mokėtų. „Mano grupės draugui pasisekė – jo mentorius gerai mokėjo anglų kalbą, o maniškis beveik visai nemokėjo, todėl bandėme susišnekėti įvairiausiais būdais.“

Paklausti, kokias asmenines savybes patobulino per stažuotę, vaikinai tvirtino įgiję daugiau pasitikėjimo savimi, stropumo, o šios savybės ateityje padės siekti užsibrėžtų tikslų. Mokiniai taip pat pagilino profesines žinias ir praktinius įgūdžius, pamatė, kaip yra organizuojamas įmonių darbas.

Austrija – ne vienintelė kryptis, kur mokiniai gali išvykti stažuotis. Per renginį buvo pristatytos mokymo centro projekto „Prof[net]work: įgūdžiai besimokančiai bendruomenei profesiniame mokyme“ galimybės, artimiausios stažuotės, jų kryptys ir profesinių stažuočių turinys.

Aktualiausią informaciją apie „Erasmus+“ programą, jos naujoves ir projekto galimybes, kuriomis galima pasinaudoti dar šiais metais, pristatė Plėtros skyriaus projektų vadovė Vytautė Vasiliauskienė.

 

Šiais metais yra numatyta daugiau nei 30-ies mokinių stažuočių ES šalyse. Kompiuterinės įrangos derintojo ir energetinių sistemų elektroniko specialybių mokiniams stažuotė numatyta Portugalijoje, o multimedijos paslaugų teikėjams bus pasiūlyta vykti į Estiją. Kitų specialybių mokiniai stažuojasi Lenkijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje.

Šis susitikimas yra iniciatyvos „Europos profesinių gebėjimų savaitė“ dalis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.