Tarptautinė nuotolinė mokytojų konferencija „Įtraukioji mokykla“

Ingrida Grigonienė
,
muzikos mokytoja
Andželika Moisejenkaitė-Knyzienė
,
šokio mokytoja

2023 metų balandžio 25 d. Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras organizavo renginį – tarptautinę nuotolinę mokytojų konferenciją „Įtraukioji mokykla”. Joje savo patirtimi dalinosi mokytojai, ugdymo specialistai iš Lenkijos, Švedijos ir Lietuvos. Konferencijos pranešimų temos buvo aktualios: nuo ikimokyklinio amžiaus iki suaugusiojo švietimo.

 

Pristatymuose buvo diskutuojama, kaip įtraukioji mokykla gali tapti sėkminga mokykla sudaranti galimybes kurtis naujas patirtis ir vaikams būti laimingais. Konferencijoje gvildenti ir išryškinti pagrindiniai įtraukties aspektai mokykloje: bendravimas, bendradarbiavimas ir komandinis darbas, efektyvi įtraukiojo ugdymo strategija, aiškūs susitarimai ir visiems vienodos taisyklės, kuriančios tvarią aplinką, metodų parinkimas ir jų pritaikymas, o vienas svarbiausių aspektų – ryšys su kiekvienu vaiku, pagarba mokinių įvairovei, ir, kad kiekvienas vaikas gali ir turi ugdytis pagal savo galimybes, poreikius bei jo polinkius, atsisakant segregacinių nuostatų.

 

 

Konferencijoje buvo vieningai pritarta, kad kai mokykloje vaikas yra laimingas – vadinasi, sėkminga įtraukioji mokykla.

 

Konferencijos programa lietuvių kalba

Konferencijos programa anglų kalba

 

Konferencijos „Įtraukioji mokykla“ pranešimus rasite čia https://drive.google.com/drive/folders/1qNdjXZ5Jbniz5PzhCfcUvvWcdEB28etd 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.