Tarptautinė mokinių ir mokytojų konferencija Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje paminėti

Lina Viršilienė
,
Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos direktorė

Spalio 15 d. surengta tarptautinė mokinių ir mokytojų konferencija, skirta paminėti Čijunės Sugiharos metus Lietuvoje paminėti. Šią konferenciją – vieną iš Sugiharos savaitės renginių – organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazija ir Druskininkų „Atgimimo“ mokykla.

Konferencijos tikslas – skatinti mokinius domėtis juos supančiu pasauliu, atkreipti dėmesį į mūsų valstybės ir globalias visuomenės socialines ir aplinkosaugos problemas, ugdyti mokinių humanistines vertybes, sąmoningumą, atsakomybę už savo veiksmus, formuoti aplinkai palankaus elgesio įgūdžius, ieškoti istorijos ir šiandienos pasaulio žmonijos tolerancijos pavyzdžių, socialinių, pilietinių ir kultūrinių sąsajų.

 

Pirmoji konferencijos dalis – „Sugihara vakar, šiandien, rytoj“ vyko Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje. Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams ir organizatoriams skyrė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki, jungęsis dalyvauti konferencijoje nuotoliniu būdu, iš savo rezidencijos Vilniuje. Nuskambėjo muzikiniai mokinių sveikinimai, japonistikos projektų pristatymai ir ponios Yuko Yamasaki skaitoma Shigin poezija.

 

Antroji renginio dalis – konferencija „Aš – Mes – Pasaulis“ – sutelkė dalyvius darbui nuotoliniu-hibridiniu būdu, ją organizavo ir moderavo Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijos pedagogų komanda. Plenariniame posėdyje pranešimą skaitė Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto lektorius, istorikas, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ valdybos vicepirmininkas dr. Linas Venclauskas bei mokiniai iš Japonijos, Fujisawa miesto mokyklų, Kanagawa prefektūros.

 

Jungtinė konferencijos programa subūrė daugiau nei 100 dalyvių, pateikti 44 pranešimai iš Lietuvos ir Japonijos. Pranešimus ir projektus lietuvių ir anglų kalbomis mokiniai pristatė humanitarinių, socialinių, gamtos mokslų, technologijų ir menų, fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos sekcijose, o mokytojai, sėkmės istorijomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais dalijosi mokytojų sekcijoje.

 

Dėkojame visiems dalyvavusiems – mokytojams, mokiniams ir garbiems svečiams.

Tiek dalyviams, tiek organizatoriams – tai buvo ypatinga diena. Nuotolinė-hibridinė konferencija, tapusi nemenku iššūkiu šiuo sudėtingu laiku pavyko sėkmingai.

 

Dėkojame konferencijos partneriams: Japonijos ambasadai Lietuvoje, Kauno–Japonijos draugystės asociacijai, Sugiharos muziejui, VDU Azijos studijų centrui, Yaotsu savivaldybės švietimo departamentui, Gifu prefektūros (Japonija) bei rėmėjams – LR Užsienio reikalų ministerijai, kurios simbolinės dovanos pasieks visus konferencijos dalyvius.

 

Dalijamės konferencijos pranešimų ir pristatymų medžiaga, kurią galima rasti čia.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.