Tarptautinė konferencija „Knyga – būdas pažinti save“

Jolanta Gutauskaitė-Janulevičienė
,
Vilniaus „Laisvės“ g-jos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Spalio 21 d. Vilniaus „Laisvės“ gimnazija nuotoliniu būdu organizavo Lietuvos ir lietuviškų užsienio mokyklų mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferenciją „Knyga – būdas pažinti save“. Renginiu buvo siekiama atskleisti kalbos, kultūros ir skaitymo svarbą asmenybei bei dalytis patirtimi, ugdyti mokinių poreikį ir gebėjimus skaitant tyrinėti, dalytis atrastomis vertybėmis ir visuomenei aktualiomis temomis, reflektuoti.

Konferencija susilaukė didelio susidomėjimo – joje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Trakų, Kauno, Šiaulių, Alytaus, Klaipėdos, Elektrėnų, Utenos, Kuršėnų, Panevėžio mokyklų bei Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinės mokyklos, Punsko Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos. Net 60 įvairių pranešimų buvo skaitoma penkiose sekcijose, mokiniai pristatė ir savo sukurtas literatūros kūrinių ekranizacijas, ir mėgstamas knygas, diskutavo apie vadovėlius, jaunimui skirtų knygų įvairovę, klasikos ir šiuolaikinius kūrinius, pristatė mėgstamiausius knygų personažus ir įvairius su skaitymu susijusius tyrimus. Konferencijos dalyvius pasveikino ir apie skaitymą kaip savęs pažinimą kalbėjo poetas, filosofas, dėstytojas Liutauras Degėsys, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyresnioji metodininkė-tyrėja Dalia Cidzikaitė papasakojo mokiniams, kaip meilė knygoms gali padėti surasti savo tikrąjį gyvenimo kelią, o rašytoja Jurgita Barišauskienė aptarė knygos ir skaitymo svarbą suaugusiųjų pasaulyje.

 

Konferencijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams ir tikisi, kad renginys praplėtė mokinių akiratį bei praturtino naujomis patirtimis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.