Tarpmokyklinis gamtamokslis renginys „Aplink Talkšą“

Edita Leparskienė ir Asta Vaičiūnienė
,
biologijos mokytojos

Gegužės 24 d. Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija organizavo aštuntąjį tarpmokyklinį gamtamokslį renginį „Aplink Talkšą“. Tarptautinei biologinės įvairovės dienai paminėti skirtame renginyje gamtamokslinę kompetenciją tobulino penkių Šiaulių mokyklų mokiniai: Ragainės, Zoknių, Gegužių progimnazijų, Sauliaus Sondeckio menų ir Lieporių gimnazijų.

 

Ežero ekologinio tako stotelėse atlikdami praktines užduotis mokiniai išmoko nustatyti medžio aukštį, smėlio ir vandens temperatūrą, oro taršos zoną, nitratų ir nitritų kiekį Talkšos ežero ir Kulpės upės vandenyje, pagaminti augalų lapų išlieją iš gipso bei dirbti komandoje. Daugiausia dėmesio buvo skiriama biologinei įvairovei pažinti. Renginio dalyviai buvo mokomi naudotis rūšių nustatymo raktu, atpažinti augalų, kerpių, paukščių rūšis. Aptardami renginį dalyviai ragavo vandenį ir bandė nustatyti, iš kur jis: iš saugaus ir ištirto gręžinio, vandentiekio vamzdžių ar parduotuvėje pirkto butelio.

Renginys įrodo, kad pamokas labai paprasta iš klasės perkelti į ežero pakrantę ar miško pakraštį ir prasmingai išnaudoti pailgėjusius mokslo metus. Džiaugiamės, kad pačiame Šiaulių miesto centre turime puikią aplinką, kurioje galima vesti netradicines pamokas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.