Tarpkultūrinė bendrystė sporto veiklose

Po ilgos pertraukos dėl visą pasaulį kamavusios COVID-19 pandemijos Kauno „Varpo“ gimnazija vėl aktyviai įsitraukė į tarptautinių projektų veiklas. Balandžio 30 d. – gegužės 7 d. dešimt gimnazijos mokinių, kurie domisi sportu ir propaguoja sveiką gyvenimo būdą, lydimi dviejų mokytojų, lankėsi Italijoje esančiame Parmos mieste (Liceo Attilio Bertoluci) pagal „Erasmus“ KA1 projektą „Sveikame kūne – švarus protas“. Projektą finansuoja Europos Komisija.

 

Gimnazistai dalyvavo partnerių organizuojamose sporto veiklose – komandinėse rungtyse su specialiąja įranga, estafetėse, orientacinėse varžybose. Mokiniai mėgavosi, kad galėjo pasidalyti savo sporto patirtimi, žaidė draugiškas tinklinio, krepšinio, kvadrato varžybas. Vis dėlto didžiausią įspūdį paliko žygis gamtoje, Apeninų kalnų papėdėje, kai galėjome pasigėrėti kraštovaizdžiu: vynuogynais, upeliukais, kalnais, Šiaurinei Italijai būdinga augmenija. Be to, partneriai vedė mini ekskursijas po Parmos mieste esančius sporto centrus, kurie skirti įvairių sporto šakų treniruotėms, fizinio ugdymo pamokoms, būreliams. Tai ir smėlio arena, regbio, futbolo, tinklinio aikštelės, baseinas, lengvajai ir sunkiajai atletikai skirtos erdvės.

 

 

Sporto veiklos buvo glaudžiai integruojamos į kultūrines veiklas – mokiniai pėsčiomis apėjo visą Parmos miestą, susipažino su svarbiausiais kultūriniais-istoriniais objektais (katedra, Piloto aikšte, Marijos Luizos parku ir kt.), Torekiaros pilimi, esančia už miesto ribų. Kadangi Parma yra tarp dviejų kultūriškai svarbių Italijos miestų – Milano ir Bolonijos, aplankėme ir juos, pasimėgavome didinga šių miestų architektūra.

 

Mūsų partneriai iš Italijos jau ruošiasi vizitui į Lietuvą spalio mėnesį, nekantraujame juos sutikti savo gimnazijoje!

 

Kauno „Varpo“ gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.