Švietimo centras įveikė dar vieną tarptautinį iššūkį

Pasiruošimas naujiems mokslo metams Panevėžio rajono švietimo centre (PRŠC) buvo ypatingas. Tęsdamos „Erasmus+“ KA3 programos projekto „MOV-UP“ veiklas PRŠC direktorė Jurgita Vaitiekūnienė ir pavaduotoja Renata Jankevičienė vedė tarptautinius mokymus Bulgarijos, Italijos, Lietuvos ir Turkijos mokytojams bei Kretos ir Maltos universitetų studentams. PRŠC atstovių veikla – tai viena iš tarptautinės penkių dienų mokytojų rengimo programos dalių. Kartu su lietuvėmis Kranevo mieste (Bulgarija) vykusius mokymus vedė profesoriai Carmelis Cefai ir Valerie Sollars (Maltos universitetas), asistuojanti profesorė Maria Ampartzaki (Kretos universitetas), Paula de Waal (Carlo Collodi nacionalinis fondas, Italija), Ramazanas Sezeris, Danny Aratis, dr. Zuhal Yılmaz Dogan („Doga“ mokyklų tinklas, Turkija), Iglika Angelova (Tarpkultūrinio bendradarbiavimo fondas, Bulgarija). Darbas tarptautinių lektorių komandoje – neįkainojama patirtis PRŠC atstovėms, siekiančios gilinti andragogines kompetencijas.

 

Mokymuose dalyvavo trys Panevėžio rajono atstovės – Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ auklėtoja Inga Širmulienė, Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorė Ramutė Skrickienė ir Naujamiesčio gimnazijos mokytoja Rima Sankaitienė. Projekto koordinatorė Jurgita Vaitiekūnienė džiaugiasi, kad pavyko suburti stiprią Panevėžio rajono komandą, turinčią įdomių idėjų ir gebančią jas pristatyti tarptautinei auditorijai. Bendra komandos idėja sukurti apyrankę, skirtą empatijos ugdymui, draugystės ryšiais susiejo ne tik PRŠC, Naujamiesčio gimnazijos, Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“, Naujamiesčio lopšelio-darželio „Bitutė“ atstovus, bet ir visus tarptautinių mokymų dalyvius.

PRŠC įgyvendinamas „Erasmus+“ KA3 programos projektas „MOV-UP“ – puikus tarpinstitucinio bendradarbiavimo pavyzdys. Užsimezgusi draugystė tęsiasi, spalio mėnesį į PRŠC atvyksta Iglikos Angelovos vadovaujama Bulgarijos švietimo įstaigų atstovų komanda, siekianti susipažinti su Lietuvos švietimo inovacijomis ir pritaikyti jas savo šalyje.

 

Plačiau apie projektą skaitykite projekto svetainėje www.movup-project.eu.

 

Panevėžio rajono švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.