Šviečiamoji gyvulininkystė – apsilankymas mokomojo ūkio galvijų fermoje

Nijolė Juknienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 1a kl. pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 1a klasės mokiniai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje vaikams ir jaunimui. Lapkričio mėn. jie apsilankė Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) mokomojo ūkio galvijų fermoje ir susipažino su Lietuvoje paplitusia gyvulininkystės šaka – pienine ir mėsine galvijininkyste.

 

Nuvykus į fermą, mokinius pasitiko VDU ŽŪA mokomojo ūkio gyvulininkystės padalinio vadovas Vitas Riškevičius. Jis papasakojo apie fermoje auginamus holšteinų veislės galvijus. Pabuvoję karvių fermoje, vaikai sužinojo, kaip prižiūrimos, šeriamos ir melžiamos karvės. Daugelis darbų fermoje robotizuoti ir automatizuoti. Mokiniai stebėjo, kaip dirba karvių šėrimo robotas, kaip veikia karvių „šukos“, susipažino su melžimo aparatais, apsilankė melžimo salėje, apžiūrėjo  pieno laikymo šaldytuvus.

 

Mėsinių galvijų fermoje mokiniai stebėjosi stambiais galvijais. Vedėjas papasakojo, kiek laiko auginami buliai, kol priauga reikiamą svorį ir į kokias šalis keliauja fermoje užauginti galvijai. Ilgiausiai vaikai užsibuvo mažų veršelių fermoje. Visi norėjo paglostyti veršelius. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kodėl veršeliai po gimimo tuoj pat atskiriami nuo karvių, kaip jie girdomi… Smagu buvo žiūrėti, kaip maži veršeliai siekia palaižyti mokinių pirštus.

 

1a klasės mokiniai gavo kvietimą apsilankyti želmenų auginimo laboratorijoje. Dalyvauti šviečiamosios gyvulininkystės projekte ne tik įdomu, bet ir naudinga.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.