Svetur įgyta patirtis – vertingas turtas

Jovita Kiržgalvienė
,
direktorė 

Šiandienos visuomenėje akcentuojama būtinybė nuolat mokytis bei dalintis žiniomis. „Erasmus+“ projektai tam suteikia puikias galimybes.

 

Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“ nuo 2019 m. įgyvendina „Erasmus+“ projektą „Let‘s share our games!” („Pasidalinkime žaidimais!). Projekto partneriai – Bulgarija, Graikija, Italija, Šiaurės Makedonija, Rumunija, Latvija ir Lietuva.

 

2022 m. gegužės 2-7 dienomis vyko penktasis ir šeštasis „Erasmus+“ projekto partnerių susitikimai Bulgarijoje bei Šiaurės Makedonijoje. Juose Tauragės vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė” atstovavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Irena Naujokienė, Indra Venckienė bei direktorė Jovita Kiržgalvienė.

 

Pirmasis susitikimas tema „IKT žaidimai“ vyko Bulgarijoje, Gabrovo mieste. Darbotvarkė buvo itin įtempta, tačiau laikas – labai turiningas. Projekto dalyviai pristatė pranešimus apie įvairius IKT žaidimų panaudojimo būdus bei galimybes ugdant ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikus, specialiųjų poreikių mokinius. Didelio susidomėjimo sulaukė interaktyvios  įtraukiančios praktinės veiklos. Buvo apžiūrėtos priimančios organizacijos – Yavor vaikų darželio – vidaus ir lauko erdvės. Taip pat aplankyta ir viena iš inovatyviausių Gabrovo miesto mokyklų – Neofit Rilski, kurioje įsikūręs modernus STEAM centras.

 

 

Įdomus ir turiningas buvo susitikimas su Gabrovo miesto savivaldybės Švietimo ir socialinių reikalų skyriaus vadovais, kurie pristatė Gabrovo miesto viziją, veiklos kryptis bei sukvietė diskusijai apie švietimo iššūkius Europos šalyse.

 

Laisvu laiku buvo aplankyti interaktyvūs Gabrovo istorijos bei Gabrovo satyros ir humoro muziejai. Su dideliu susidomėjimu apžiūrėtas ir Muziejus po atviru dangumi, kuriame susipažinta su senoviniais Bulgarijos pastatais, senovinais amatais, paskanauta tradicinių patiekalų.

 

Antrasis susitikimas tema „Muzikiniai ir etno žaidimai“ vyko Debar mieste, Šiaurės Makedonijoje. Projekto dalyvius maloniai nustebino priimančios organizacijos staigmena – visų partnerinių šalių tradiciniai šokiai, kuriuos atliko mažieji ikimokyklinukai. Darbinių sesijų metu buvo pristatyti video pranešimai su muzikiniais bei etno žaidimais, o dalis jų – išbandyta praktiškai. Susipažinta su dalyvių tautiniais kostiumais, muzikos instrumentais, atliktos įvairios praktinės užduotys. Visuomet smalsu, kuo gyvena vaikų darželiai ir mokyklos užsienio šalyse, todėl projekto dalyviams buvo sudarytos galimybės aplankyti dvi Debar miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir susipažinti su jų veiklos organizavimo ypatumais.

 

Suplanavus sekančio susitikimo darbotvarkę ir atlikus suplanuotas veiklas, buvo skirta laiko ir susipažinimui su įspūdingu Šiaurės Makedonijos kraštovaizdžiu, architektūra, aplankytas Ochros ežeras bei šalia jo įsikūręs šv. Jn. Bigorski vienuolynas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.