Šventinis koncertas „Tėvynė šimtmečio verpetuose“

Alina Šimkevičienė
,
Kuršėnų Stasio Anglickio m-klos lietuvių kalbos mokytoja

Kasmet Kuršėnų Stasio Anglickio mokykloje minint Vasario 16-ąją rengiamas didžiulis koncertas, kuriame dalyvauja daug garbingų svečių ir visa įstaigos bendruomenė. Renginio „Tėvynė šimtmečio verpetuose“ scenarijaus autorė, eilėraščių apie Lietuvą kūrėja – muzikos mokytoja Jolanta Paušienė, šventės vedėjai – šeštokai Nojus Vasiliauskas ir Ugnė Lideikytė.

 

Koncerte dalyvavusi LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės, baigusios mūsų mokyklą, atstovė Ada Grakauskienė, sveikindama mokyklos bendruomenę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga, priminė tragišką ir liūdną mūsų tautos istoriją. Tačiau dabar mes tikrai turime kuo džiaugtis ir didžiuotis. Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė dėkojo visiems, kuriantiems Lietuvą kasdien, ragino ir toliau vieniems kitais rūpintis, nes Lietuva – tai mes. Mokyklos mokinių tarybos pirmininkė Aistė Spulginaitė teigė, kad jaunajai kartai Lietuvos nepriklausomybė suteikė ypač daug galimybių, dėkojo mūsų protėviams, sukūrusiems šią šalį.

 

Mokyklos direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova renginyje akcentavo, kad tėvynė – tai mes visi kartu, todėl turime mylėti vienas kitą, gerbti, didžiuotis. „Tegul mus vienija didžiavimosi savo tėvyne jausmas“, – sakė direktorė. O didžiuotis mūsų mokykla išties turi kuo. Kiekvienais metais buvęs mūsų mokyklos mokinys, architektūros profesorius Konstantinas Mateckis įteikia piniginę premiją gabiausiam, daugiausiai pasiekusiam aštuntokui. Šiemet į šią premiją pretendavo net trys aštuntokai: Gabija Eigirdaitė (8b kl.), Kostas Čaplinskas (8a kl.) ir Erikas Bijeikis (8c kl.). Mokyklos direktorė priminė premijos skyrimo nuostatus ir paskelbė, kad 2017 m. profesoriaus K. Mateckio premija (250 eurų) įteikiama 8b klasės mokinei Gabijai Eigirdaitei už puikius mokymosi pasiekimus, įvairių konkursų ir olimpiadų laimėjimus, aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą. LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės vardu jos padėjėja Gabijos tėveliams įteikė trispalvę ir padėkojo už puikų dukters auklėjimą. Profesorius džiaugėsi galėdamas dalyvauti šioje šventėje ir akcentavo, kad mokyklos bendruomenė – tai lyg viena didelė šeima, linkėjo visiems kūrybingumo, įteikė dovanų. Mokyklos mokinių aktyvių tėvų klubo nariai, vadovaujami Rolando Kavecko, taip pat priminė susirinkusiesiems sudėtingą Lietuvos istoriją ir pabrėžė, kad turime būti dėkingi tiems, kurie padovanojo mums laisvę.

 

Tradiciškai Vasario 16-osios koncerto programoje dalyvauja mokiniai su savo šeimos nariais. Šiemet taip pat atlikėjų netrūko. Scenoje pasirodė pirmokas Mykolas Vielavičius su mama Vaida, dainavo 2a klasės mokinė Vėjūnė Misiūtė su mama Sandra, muzikos mokytoja Jolanta Paušienė su dukra Ieva, 1c klasėje besimokanti Rusnė Kudrevičiūtė su mama ir tėčiu atliko dainą „Sapnas spalvotas“, o visas 1c klasės kolektyvas dainavo dainą „Nupiešiu Lietuvą“, juos koncertui paruošė pirmoko Igno mama Lina Jaroševienė. Mokyklos meninio skaitymo konkurso „Ir žodžiai turi sparnus“ laureatės Rusnė Paulauskaitė (2c kl.) ir Airida Norkutė (4c kl.) sužavėjo klausytojus meniškai deklamuodamos eilėraščius (mokytojos Lina Kasparienė ir Ilona Einingienė).

 

Šventinį koncertą baigė muzikos mokytojos Jolantos Paušienės vadovaujamas mokytojų choras, atlikęs kūrinį „Lietuva brangi“ pagal Maironio eiles.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.