Švenčių džiaugsmai ir rūpesčiai

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – vaikų ir suaugusiųjų laukiamiausios žiemos šventės. Ruošdamiesi joms, patiriame bendrystės jausmą: puošiame eglutę ir patalpas, mokomės eilėraščius, gaminame dovanėles artimiesiems…

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (PKNPM) besibaigiantys 2018-ieji paženklinti geradarių dovanomis, savanorystės įvertinimu ir naktinių „medkirčių“ slaptu apsilankymu…

 

PKNPM be galo yra vertinamos senosios tradicijos bei kuriamos ir puoselėjamos naujosios. Jau antrus metus vaikų laukiamiausia šventė – Naujametės eglutės įžiebimas, kurią organizuoja mokyklos taryba – aukščiausioji mokyklos savivaldos institucija. Šiemet į eglutės įžiebimo šventę susirinko visa bendruomenė, pavirtusi nykštukais, kuriems vadovavo karalienė (mokyklos tarybos pirmininkė Vijoleta Vanagienė) su karaliumi (auklėtoju Artūru Juknevičiumi). Šventėje skambėjo mokinių eilės ir gražūs žodžiai.

Visa bendruomenė džiaugėsi, kad galėjo pasveikinti mokyklos savanorį visuomenininką Gintautą Šimkų tapus 2018-ųjų panevėžiečiu už nuoseklų savanorišką darbą ir atsidavimą puoselėjant, gražinant ir kuriant unikalias miesto erdves, sulaukiančias visos Lietuvos dėmesio. Gintautas, sveikindamas susirinkusiuosius, mokyklos bendruomenės kolekciją papildė dar viena didžiule sraige.

 

Šventės kulminacija – eglutės įžiebimas ir dovanos. Ši misija teko mokyklos direktorei Danutei Kriščiūnienei ir mažajam ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytiniui Emiliui Tančikui, Naujųjų metų simboliui – paršeliui. Užgesus šviesoms ir stebuklingam paukšteliui palietus eglutės kamieną, miško gražuolė suspindo melsvomis liepsnelėmis. Dar labiau vaikai nustebo, kai direktorė, padedama nykštukų, pradėjo traukti mokyklos geradario Rimanto Kielos, IĮ „Širšė“ vadovo, dovanas. Begalinis džiaugsmas ir draugystė tądien sklandė mokykloje: vaikai išbandė geradario dovanotus žaidimus, vienas kitam padėdami, pasitardami.

Dar vienas stebuklas – geradarių iš Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos jaunojo miško bičiulio būrelio „Miško meistreliai“, vadovaujamo technologijų mokytojo metodininko Romo Kupčinsko, ir visos progimnazijos bendruomenės dovana. Surinktos aukos – 70 eurų – buvo įteiktos sunkią negalią turinčio mokyklos šeštoko Ernesto Bujoko šeimai.

 

Bet gražų švenčių laukimą sudrumstė įžūlus naktinio „medkirčio“ vizitas. Prieš 9-erius metus Klimato kaitos savaitei paminėti mokykla organizavo įsimintiną akciją, tądien mokyklos teritorijoje triūsė visa bendruomenė: kiekvienas jos narys pasisodino po medelį, taip atsirado visų mylimas kurčiųjų parkelis. Jame tarp beržų, ąžuolų, pušų, šermukšnių, drebulių, riešutmedžių ir kitų medelių viena šalia kitos prigijo ir gražuolės eglaitės, kurių vieną prieš pat Kalėdas nukirto naktinis įsibrovėlis. Eglaitė nukirsta negailestingai ir nesivarginant: kam gi reikia didelės eglės, jei galima ir makabriškai – tokios, kokios reikia, net ne iki žemės, o per patį vidurį!

 

Mokykla puoselėja tradiciją – visai bendruomenei susirinkti prie šventinio stalo, laužant kalėdaitį, linkėti vienas kitam pačių geriausių ir švenčiausių dalykų, apglėbiant vienas kitą ir atsiprašant už padarytas skriaudas ar ištartą įžeidžiantį žodį. Taip 2018-ieji su džiaugsmais ir rūpesčiais jau greitai taps istorija, menančia dar vienus metus, praleistus drauge.

 

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.