„Sveikų dantukų garantas – taisyklinga priežiūra“

Natalija Zabolevičienė
,
l.-d. „Atžalėlės“ vyr. mokytoja

Vykdant bet kokio pobūdžio projektus, mano, kaip pedagogo, tikslas(ai) yra skatinti ugdytinius rodyti susidomėjimą, dalyvauti, drąsiai reikšti savo mintis ir idėjas, būti aktyviais, lavinti prigimtinius poreikius: loginį mąstymą, akies ir rankos koordinaciją, atidumą, smalsumą, susikaupimą, drąsą ir kt. Tam, kad ugdytiniai dalyvaudami įvairiuose projektuose įtvirtintų savo žinias ir gebėjimus, panaudoju STE(A)M metodą. Būtent per praktinius patyrimus ugdytiniai ir lavina savo poreikius ir žinias. Taip pat STEAM taikymas prisideda ir prie vaikų socialinės raidos vystymosi, nes vaikas mokosi dalytis žaislais, keistis vaidmenimis, išbandyti naujus veiklos būdus, skatina padėti draugui atliekant ugdomąją veiklą ir kt.

 

Kaip teigia bendrosios praktikos gydytoja odontologė Rūta Jurkonytė, jeigu jūsų mažylis dar neturi dantų, visai nereiškia, kad galite atsipalaiduoti ir burnos priežiūros darbus atidėti ateičiai. Dar prieš dantukų dygimą reikia masažuoti ir valyti mažylio dantenas bei paruošti burnos ertmę pieninių dantų dygimui. Na, o pirmajam dantukui prasikalus, valyti jį nuo pat jo išdygimo.

 

„Bitučių“ grupės ugdytiniai dalyvaudami projekte „Sveikų dantukų garantas – taisyklinga priežiūra“ ne tik žiūrėjo filmuotą medžiagą, bet ir atliko ne vieną ugdomąją veiklą, sužinojo, kaip taisyklingai rūpintis dantų higiena, kokiu būdu atsiranda ėduonis, kiek ir kaip reikia valyti dantukus, kad pirmi išdygę dantukai vadinasi pieniniais, vėliau užauga nuolatiniai.

 

Pirma ugdomoji veikla: ugdytiniai turėjo galimybę nuspalvinti piešinėlį – krokodiliuką ir išvalyti jam dantukus (priklijavau pupeles ir keletą dantukų nuspalvinau su juodu pieštuku – ėduonis).

 

Antra užduotis: iš plastmasinių buteliukų iškirpau dantuko formą, o vaikai nuspalvino su baltais dažais ir papuošė plačia šypsena. Taip pat kiekvienas „Bitučių“ grupės ugdytinis buvo apdovanotas sertifikatu už sukauptas žinias, kaip reikia taisyklingai rūpintis dantukais.

 

Gydytoja odontologė Algimantė Lošytė pabrėžia, jog svarbiausia prižiūrint vaikų dantukus vis dėl to yra tėvų iniciatyva. Visi edukaciniai projektai, žaidimai ir odontologo patarimai nepadės, jeigu tėvai neskirs laiko vaikų dantukų valymui. Pasak odontologės, edukacinius užsiėmimus, kaip prižiūrėti dantis, reikėtų vesti ir suaugusiems, nes dažnai ir jie nežino, kaip taisyklingai valyti dantis ar kodėl jie turi padėti tai daryti savo vaikams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.