Sveikiname Tave, Vilniau!

Rolanda Mulvinskaitė
,
vyr. mokytoja

Sausio 25 d. visas pasaulis sveikino mūsų sostinę Vilnių 700-ojo gimtadienio proga. Istorikai teigia, kad iš tikrųjų Vilnius buvo įkurtas gerokai anksčiau. 1323 m. Lietuvos Didysis kunigaikštis Gediminas savo laiškuose Europos miestų gyventojams pirmą kartą paminėjo Vilniaus vardą ir patį Vilnių kaip sostinę, todėl 1323-ieji yra pripažinti kaip Vilniaus įkūrimo metai.

Vilniaus lopšelio-darželio „Kaštonas“ bendruomenė šventė ir sveikino savo miestą gimtadienio proga. Visą šventinę savaitę darželio grupėse vyko įvairios veiklos Vilniaus gimtadienio tema. Darželio vaikai ir pedagogai dalyvavo „Neries“ ikimokyklinių įstaigų metodinio būrelio parengtame projekte, išmoko ir nufilmavo šokį, skirtą Vilniaus gimtadieniui.

 

Darželio auklėtojos su vaikais dalyvavo įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose, skirtuose Vilniaus gimtadieniui paminėti (piešė, gamino dovanas, šoko, skyrė eilėraščius ir t. t.). Agata Dikevič-Chomutova, pavaduotoja ugdymui, organizavo parodą „Tortas Vilniui“. Mūsų darželio bendruomenė su dideliu entuziazmu įsitraukė į šią veiklą: daug tėvelių su vaikais pagamino gražius tortus, grupėse auklėtojos su vaikais naudodamos STEAM metodus gamino įvairias dovanas Vilniui. Nuostabiais darbeliais papuošėme darželio aktų salę.

 

Sausio 24 d. mūsų darželį aplankė Vilniaus lopšelio-darželio „Vėtrungė“ pedagogai. Svečiai parodė įdomų vaidinimą-muzikinę improvizaciją apie kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus miesto įkūrimą. Vaikams ir pedagogams labai patiko tokia legendos interpretacija, vaikai liko sužavėti ir pilni įspūdžių, nes grįžę į grupes po renginio patys bandė suvaidinti legendą apie Vilniaus įkūrimą.

Iškilmingą dieną vainikavo nuostabus koncertas, lopšelio-darželio „Kaštonas“ vaikų sveikinimas Vilniui. Į renginį buvo pakviesti tėveliai, dalyvavo visų darželio grupių vaikučiai ir pedagogai. Šventės metu skambėjo dainos, eilėraščiai, sukosi šokių rateliai. Šventę užbaigė didelis gimtadienio tortas, kuriuo vaišinosi vaikai ir svečiai.

Vilniaus miesto gimtadienio savaitę užbaigėme jaunųjų vilniečių ekskursija į miesto savivaldybę. Aplankėme posėdžių salę, kur mūsų laukė vicemerė Edita Tamošiūnaitė ir administracijos direktorės pavaduotoja Danuta Narbut. Jos bendravo su vaikais ir kartu dainavo Vilniaus gimtadienio dainą. Pakilus į 20 savivaldybės pastato aukštą, į apžvalgos balkoną, vaikai liko apstulbinti miesto vaizdo iš paukščio skrydžio. Grožėjosi Vilniaus miesto panorama, stengėsi pamatyti ir atpažinti žymias miesto vietas. Mokytojos kartu su vaikais ieškojo, kurioje miesto dalyje stovi mūsų darželis „Kaštonas“. Savivaldybės pastato esančioje fojė apžiūrėjome Vilniaus miesto dalies maketą. Ekskursiją po savivaldybės pastatą užbaigėme fotosesija prie Vilniaus miesto herbo. Vaikai grįžo į darželį pasipuošę Vilniaus miesto gimtadienio lipdukais, laimingi ir pilni įspūdžių.

 

Lopšelio-darželio „Kaštonas“ bendruomenė linksmai ir turiningai paminėjo Vilniaus miesto gimtadienį. Netrūko įvairių ir įdomių veiklų tiek darželyje, tiek už jo ribų. Gražiam mūsų miestui buvo išsakyta daug palinkėjimų ir šiltų žodžių, kuriems, tikimės, bus lemta išsipildyti.

 

Sveikiname Tave, Vilniau!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.