Sveiki sulaukę šv. Velykų!

Aiva Žvirblienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Štai, praėjo dar viena, netradicinė – nuotolinio ugdymo darbo savaitė mums, mokytojams, ir netradicinio ugdymo(si) savaitė mūsų ugdytiniams. Mokomės visą gyvenimą ir mums sekasi priimti naujus iššūkius!

Kaip ir kiekvieną penktadienį, taip ir šį – prieššventinį, sulaukiau grupės „Mėnesėlis“ priešmokyklinukų šeimų refleksijų, tema „Velykų belaukiant“.

 

Visą savaitę skaičiavome, lipdėme, klijavome, kirpome, kūrėme ir mokėmės eilėraščių, o poezijos azarto įkvėpti „Mėnesėlio“ broliai, Deividas ir Dovydas Leonavičiai su šeima, sukūrė Velykinį eilėraštį ir padovanojo mums, mokytojams!

 

Karantino visas mėnuo

Jau prabėgo nejučia…

Priešaky dar dvi savaitės

Na ir vasara jau čia!!!

 

Tris savaites rašėm, skaitėm

Ir skaičiavom sausainius,

Turim rūpestėlį gerą –

Jei nedirbsim – tai mums klius!!!

 

Ačiū, Jūs pati geriausia

Mokytoja iš visų!

Ir vaikai kasdien vis klausia –

Ar yra jau užduočių?

 

Linkim Jums stiprių margučių

Ir dosnios ponios Bobutės –

Skanumynų daug Jorkučiui,

Džiaugsmo širdyje Aivutei!

 

Gražių, jaukių šv. Velykų!!!

 

„Labai smagu sulaukti Jūsų žinučių ir užduotėlių. Žodžiu, skaičiavimo užduotis „daugiau ar mažiau“, Martynas atliko. Pasikalbėjome apie šv. Velykas.

Saugaus eismo dienos proga – darė kelio ženklus (galvojam: „Ar pavyks auklėtojai atspėti bent vieną?“) ir nupiešė piešinį, kuriame pavaizduotas oro uostas, su užsislėpusiais ženklais. Tik juos ir mama sunkiai pastebėjo.

TV laidele jis nesusidomėjo. Nežinau kodėl.

Kokių nerealiai smagių darbelių pavyzdžių atsiuntėt. Ypač man patiko kiaušiniai triušiukai, skirti langą papuošti. Reikės su vaikais būtinai padaryti ir pasipuošti Velykoms. Šiandien apėmė nedidelis įkvėpimas, tai ir Martynas šį bei tą sukūrė.

Dar galėtumėt pasiūlyti, ką pasigaminti Velykoms, nes visai idėjų nėra… Juokauju, auklėtoja, tik nepagalvokite rimtai.“ (mama Asta).

 

„Siunčiame Jums mūsų gaminto margučio, papuošto gėlytėmis, nuotrauką. Dar įkeliu nuotrauką margučio, kurį Evai labai patiko marginti. Pasinaudojome atsiųstomis „piešimo ant druskos“ rekomendacijomis. Jūsų siunčiamus darbelių ir užduočių pasiūlymus – peržiūrime kartu ir kas labiausiai sužavi – bandom pagaminti!

Vadovaudamasi, Joanos (menų pedagogės) atsiųsto vaizdo įrašo patarimais, Eva pasigamino marionetę.

Užduotis stengiamės atlikti visas. Neturime namie spausdintuvo, tad atliekame žodžiu. Kartais pavyksta atlikti tiesiogiai ant paveikslėlio arba perrašome į sąsiuvinį.

Papildomai iš knygyno atsisiuntėme knygelių su pratimais priešmokyklinukams, tad Eva skaičiuoja ir bando surasti praleistas raides, pradeda rašyti žodžius paraidžiui, garsiai tardama.

Nuotoliniu būdu dalyvaujame baleto ir šokio pamokose. Rytoj ryte sportuosime su Gediminu (menų ir judesio pedagogu).

Atsiprašau, jog nesiunčiu Jums refleksijų dažnai, fiziškai nelabai spėju. Stengiamės kuo daugiau padirbėti atlikdamos užduotėles, o ir pati visu tempu dirbu nuotoliniu būdu.

Dar kartą dėkoju už pagalbą, kuri praturtina ir paįvairina mūsų karantiną. Eva labai pasiilgo Jūsų, draugų ir nekantriai laukia kada vėl galės susitikti su visais. Gražių, linksmų ir sveikų Jums atkeliaujančių šv. Velykų.“ (Eva ir mama Edita)

 

„Namuose nuolat skamba: „Velykos“, „margučiai“, „kiaušiniai“, „šventė“. Tai ir ruošiamės po truputį, pilnas stendas Velykinių darbelių. Žinoma, išsprendžiam pateiktas užduotis, tik dėl eilėraščio – liūdniau. Na, ne šiandien jam jis. Per daug juokingas jam žodis „skrebutis“ buvo. Bet gal kitą dieną kitaip sureaguos.

Susikaupęs puošė, užrašė atviruką auklėtojai. Gaila, tokiu būdu tik galime įteikti, bet vis tiek nuoširdžiai.“ (mama Asta).

 

„Labą dienelę, dar kartą dėkoju už siųstas užduotėles, už pagalbą, už rūpestį. 🙂 Savaitė, tokiu „super turbo“ greičiu pralekia, ne tas žodis. :)“ (mama Rasa)

 

Ugdytinių šeimų ir mokytojų bendrystė, pozityvumas ir geranoriškumas tiesiog spinduliuoja! Nuotolinis ugdymas padeda atsiskleisti ne tik vaikams, bet ir mokytojams, o šeimos artumas įkvepia kurti.

 

„Kai tik pradėsi pastebėti gyvenimo dovanas savo gyvenime, suprasi, kokia jų gausybė aplink tave.“ (Sri Mooji)

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.