Sveikatos keliu žengiame kartu

Aldona Mikolajūnienė
,
vyresn. mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą

Kiekvienais metais Kėdainių lopšelis-darželis „Puriena“ į bendrąsias ugdymo programas įtraukia aktyvių veiklų, renginių ir iniciatyvų, susijusių su vaikų sveikatinimu, sveikos gyvensenos ugdymu.

 

Puikus būdas ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius – projektinė veikla. Jau ne pirmus metus vyksta mažieji sveikatinimo projektai grupėmis. Šiais metais įvyko: „Sveikuoliai voveriukai“, „Į sveikatos šalį“, „Sveiki ir stiprūs piršteliai gražiems vaikų darbeliams“ ir kt. Visus juos vienija vienas tikslas – ugdyti sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius ir įpročius. Kai kurie projektai pradėti darželyje, o paskelbus karantiną – tęsti namuose, su tėveliais. Tai puiki galimybė įvertinti, kaip sistemingas ir nuolatinis vaikų sveikatinimas tampa neatsiejama veiklos dalimi ir namuose.

 

Mums labai svarbu nuo pat mažens vaikus supažindinti su sveiko maisto nauda. Kalbamės, kiek daug vitaminų vaisiuose ir daržovėse. Vaikams surengta sveiko maisto savaitė. Jos metu leista eksperimentuoti su įvairiomis daržo gėrybėmis, gaminti įvairias salotas ir jų skanauti. Kai kurios daržovės atkeliavo iš darželio „daržo“ ir šiltnamio. Vyko paroda „Penkios spalvos lėkštėje“.

Jau tradicija mūsų darželyje tapo rudens sporto šventė su tėveliais. Tai ne tik vienas iš būdų įtraukti tėvelius į darželio sveikatinimo veiklas, bet ir smagus šeimų pabuvimas kartu. Gera matyti tėvelius, po šventės grįžtančius namo puikiai nusiteikusius, aptariančius su vaikais patirtas emocijas.

 

Mokytojos parengė lankstukus tėveliams apie peršalimo ligas, vaikų adaptaciją darželyje, alergijas ir kt. Karantino metu „Zoom“ platformoje surengta paskaita priešmokyklinukų tėveliams apie vaikų pasirengimą mokyklai.

Dažnai į grupes ateina sveikatos priežiūros specialistė Kristina. Ji vaikams ne tik papasakoja, bet ir pademonstruoja, kaip taisyklingai valytis dantukus,  plautis rankytes.

 

Mums labai svarbu, kad vaikai darželyje gerai jaustųsi – mokėtų įvardinti emocijas, jas valdyti. Tai įgyvendinti padeda prevencinė programa „Kimochis“.  Pastebėjome, kad vaikams tapo lengviau suvaldyti pyktį, greičiau pastebėti draugo nuotaiką. Su „Kimochis“ personažais šiais metais susipažino ir lopšelio vaikučiai.

 

Vykdydami įvairius projektus ir veiklas, plėtojame vaikų fizinius, psichologinius ir emocinius įgūdžius, suteikiame džiugių akimirkų, mokome džiaugtis vasara, geru oru, saulės spinduliais ir vienas kitu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.