Sveikatinimo projektas „Sportuok aktyviai ir saugiai“ Jovaro progimnazijoje

Ilona Virmauskienė
,
projekto koordinatorė

Kai nerūpestingą atostogų laiką pakeitė mokyklos kiemas, kabinetai, knygos ir sąsiuviniai, kai mokykla prisipildė mokinių šurmulio, tėvai, mokytojai, administracija ir mokiniai susitelkia mokslui tam, kad vaikai kuo geriau pasiruoštų ateities karjerai, gyvenimui. Tačiau kartu iškyla ir naujas iššūkis – mokinių fizinis aktyvumas, nes pandeminis laikotarpis gerokai sujaukė aktyvų mokinių gyvenimo ritmą. Šiandien tyrimai rodo, kad fizinio aktyvumo svarba vaikams yra didesnė, nei kada nors anksčiau ir jis suvokiamas ne tik kaip mankšta, judėjimas, sportavimas, o plačiau, kaip galimybė užtikrinti vaikų psichologinį, socialinį vientisumą.

Mūsų, kaip mokyklos tikslas – užtikrinti mokinių fizinį aktyvumą ne tik progimnazijos sporto salėje ar aikštyne, bet ir organizuoti fizinio ugdymo pamokas sporto įstaigų erdvėse, puoselėti ir stiprinti ugdytinių sveikatą, norą sportuoti, skatinti juos dalyvauti saugioje ir fiziškai aktyvioje veikloje, kuri formuotų sveikos gyvensenos įgūdžius, užkirstų kelią žalingų įpročių, nusikalstamumo plitimui. Šiam tikslui įgyvendinti parengtas projektas „Sportuok aktyviai ir saugiai“, kuris finansuojamas iš 2021 m. Šiaulių miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų.

 

Sveikatinimo projekto metu įgyvendinamos įvairios veiklos: aktyvios pertraukos, mokinių užimtumas po pamokų, bėgimas su mokyklos vadovu, fizinio ugdymo pamokų organizavimas 6 ir 8 klasių mokiniams Šiaulių miesto sporto įstaigose, bendradarbiaujama su įvairiais socialiniais partneriais, supažindinant vaikus su skirtingomis sporto šakomis, nukreipiant mokinius kryptingai fizinio aktyvumo veiklai saugiose ir tam pritaikytose erdvėse. Projekto veiklomis siekiama skatinti mokinių pasitikėjimą savimi dalyvaujant įvairiose sportinėse bei kitose sveikatą stiprinančiose veiklose.

Sieksime šio projekto tęstinumo ir jam pasibaigus, nes judėjimas turi įtakos ne tik aukštesniems ugdymo(si) rezultatams, bet fizinio krūvio metu gaminasi neuromediatorių hormonai, gerinantys žmogaus nuotaiką ir savijautą, suteikiantys džiaugsmo ir pasitenkinimo jausmą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Danute

    Jovaro progimnazija ir toliau stebina talentingais mokytojais, kurie sugeba motyvuoti gabius vaikus. Jusu buve mokiniai studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Sekmes visiems pedagogams!