Sveikatingumo projektas „Sveikatos festivalis – Pasakaitės mažųjų žaidynės 2023“

Lina Toločkienė
,
direktorė
Sandra Keršienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Gegužės mėnuo Vilniaus lopšelyje-darželyje „Pasakaitė” ypatingas – kiekvienais metais švenčiame tradicija tapusią tarptautinę šeimos dieną bei šia proga ieškome įvairių kūrybinių idėjų, kaip įtraukti vaikučius ir tėvelius į džiaugsmo ir atradimų kupinas veiklas. Šiais mokslo metais vienas iš įstaigos prioritetų – sveikatą stiprinanti, draugiška ikimokyklinio ugdymo įstaiga. Siekiant stiprinti visos įstaigos bendruomenės fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos įgūdžius, 2023 m. gegužės 23 d. darželyje organizavome sveikatingumo projektą „Sveikatos festivalis – Pasakaitės mažųjų žaidynės 2023“, skirtą šeimos dienai ir sveikatą stiprinančių mokyklų 30-ties metų veiklos jubiliejui paminėti.

 

Kūrybinė organizacinė bendruomenės narių komanda, direktorė L. Toločkienė, dir. pavaduotoja ugdymui S. Keršienė, men. ugdymo pedagogė D. Čaplinskienė, mokytojos I. Stankevičienė, D. Osipovič, A. Petručionienė, E. Navardauskienė, N. Rusevičiūtė, I. Polubenko parengė dviejų dalių spalvingą, muzikinę bei sveikatingumo ir sportinę programą, įtraukiant darželio socialinius partnerius. Darželio bendruomenės narių iniciatyva visos darželio edukacinės erdvės buvo paruoštos sportinėms estafetėms, varžytuvėms, judesio terapijai, kliūčių ruožui įveikti, sveikatingumo veikloms, įrengta edukacinė patyriminė aplinka „Aš saugus ir sveikas vaikas“, numatyta vieta judriesiems ir sporto žaidimams, sportinei muzikinei veiklai, muzikos terapijai. Darželio žaliojoje aikštėje susirinkusieji gėrėjosi šeimų nuotraukų paroda „Aktyvi šeima“, taip pat visus džiugiai nuteikė nuotaikinga, įvairiomis spalvotomis vėliavėlėmis išpuošta darželio aplinka.

 

Sveikatingumo projektą atidarė šventiška ir sportiška įstaigos vaikučių, pedagogų ir darželio svečių eisena. Jaunuosius sportininkus, susirinkusius darželio žaliojoje aikštėje, pasitiko energingai nusiteikusios renginio vedėjos. Sveikinimo žodį tarė ir visiems geros nuotaikos palinkėjo įstaigos direktorė L. Toločkienė. Aidint gausiems plojimams „Pasagėlių“ grupės vaikučiai atliko šokį „Laikrodukas“. Visus linksmai nuteikė socialinių partnerių, darželio-mokyklos „Vilija“ „Drugelių“ vaikų šokių grupė, atlikusi linksmą sportinį šokį „Meškiuko daina“. Susirinkusieji judėjo šokio ritmu ir plojo į taktą, stebėdami „Spindulėlių“ grupės pramoginį sportinį šokį „Judėk sporto ritmu“. Vasarine nuotaika visus įkvėpė Vilniaus Taikos progimnazijos šokių grupės energingas sportinis šokis „Vasaros ritmu“. Sportininkus palaikė „Gudručių“ grupės vaikai skambiai dainuodami sirgalių dainą „Viens, du, trys – iškelk rankas į viršų“. Visus renginio dalyvius ir žiūrovus bendrai mankštai Zumbos ritmu subūrė judesio studijos „Wide Open“ šokio – judesio mokytoja E. Kinčiūtė. Visiems renginio dalyviams bei svečiams įstaigos direktorė įteikė dovanas bei pakvietė išbandyti savo jėgas sveikatingumo ir sportinėse veiklose įvairiose darželio edukacinėse erdvėse.

 

„Gudručių“ grupės priešmokyklinukai kartu su tėveliais išbandė savo jėgas draugiškame futboliuke. „Čiulbuonėlių“ grupės vaikučiai, tėveliai kartu su Wide Open šokio-judesio mokytoja per šokio judesį lavino savo kūrybiškumą, saviraišką. Energingai varžėsi ir bendra pergale džiaugėsi „Kodėlčiukai“ su šeimomis dalyvaudami įvairiose linksmosiose estafetėse. „Verpstelių“ grupė dalyvavo šeimų iššūkyje, kurio metu įveikė mąstymo voratinklį bei patyrė draugystės ir bendrystės džiaugsmą. „Pasagėlių“ grupės vaikučiai, tėveliai buvo įtraukti į smagią ir aktyvią veiklą „Sportas virtuvėje“, kurioje pademonstravo vikrumą, greitumą ir stiprumą pasitelkiant netradicines priemones naudojamas buityje. „Spindulėlių“ grupės vaikai padedami tėvelių įgijo vertingos ir praturtinančios badmintono žaidimo patirties bei dalyvavo smagiose estafetėse. „Švyturėlių“ grupės mažieji ir tėveliai dalyvavo smagiame rankinio žaidime. „Vieversėlių“ grupės atletai įveikė kliūčių ruožą, kuriame buvo panaudotas minkštas sporto inventorius bei įvairios sporto priemonės: kūgiai, lankai ir kamuoliai. „Linksmučių“ grupės vaikučiai keliavo ekologiniu sveikatingumo basų kojų taku. Taip pat vaikučiai kartu su tėveliais pasinėrė į meninę terapinę veiklą, tapydami laimės akimirkas dažais ant plėvelės. Patys mažiausieji sveikuoliai, „Smalsučių“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais, pasitelkdami įvairias ekologines mokytojų gamybos priemones dalyvavo įvairiose judriose veiklose. „Čiauškučių“ ir „Pabiručių“ grupės mažieji kartu su tėveliais pasinėrė į muzikos terapijos garsų pasaulį, pasitelkdami lankus, spalvotą parašiutą ir kamuoliukus žaidė įvairius judriuosius žaidimus. Įstaigos sveikatos priežiūros specialistė G. Martyšienė pasitelkdama pirmosios pagalbos priemones pakvietė tėvelius ir vaikučius dalyvauti patyriminėje edukacijoje „Pirmoji pagalba – aš sveikas ir saugus“. Specialistė panaudodama simuliacinius pirmosios pagalbos gaivinimo manekenus parodė bei pakvietė dalyvius išbandyti, kaip teisingai atlikti pradinį gaivinimą, kaip suteikti pagalbą užspringusiam, parodė pirmosios pagalbos vaistinėlės sudėtį. Vaikučiai turėjo galimybę atlikti įvairius pratimus plokščiapėdystės profilaktikai bei dalyvauti kitose sveikatą stiprinančiose veiklose. Darželio saugaus eismo aikštelėje buvo sukurta pramogų erdvė, kurioje vaikučiai galėjo įtvirtinti saugaus eismo žinias linksmai važinėdami su paspirtukais, mašinytėmis, dviratukais. Garsūs šūksniai ir palaikymas sklido žiūrovams stebint vaikų-tėvelių stalo futbolo turnyrus. Už gražias užfiksuotas sveikatingumo projekto akimirkas dėkojame mamytei Aistei Bertašienei.

 

Nuoširdžiai džiaugiamės, kad visa bendruomenė aktyviai įsitraukė į sveikatingumo ir sportines veiklas, patyrė daug džiugių emocijų. Vaikučiai ir tėveliai link namų keliavo laimingi, aktyviai pajudėję, daug sužinoję ir daug ką atradę….

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.