Sveikas, Rugsėji!

Nijolė Rimkuvienė
,
„Pelėdžiukų“ grupės vyresnioji mokytoja
Egidija Dobilaitė
,
„Lapiukų“ grupės mokytoja metodininkė

Grįžo Rugsėjo pirmoji –

Daina nuostabi varpelio.

Ruduo lapų grožį pasėjo,

Neliko apdaro žalio.

 

Taip. Jau vasarą pakeitė ruduo. O pirmąją rudens dieną prasideda nauji mokslo metai. Rugsėjo pirmoji mūsų šalyje minima kaip mokslo ir žinių diena.

 

Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ Rugsėjo 1-osios ypatingai šventei paminėti tikslas buvo suvienyti darželio bendruomenę į vieną didelę ir nepakartojamą mokslo metų pradžios šventę. Uždaviniais tapo kūrybiškumo ugdymas(is), saviraiškos skleidimasis, žinių plėtojimas apie Rugsėjo 1-osios šventę, taip pat visiems susirinkusiems linksmai praleisti laiką ir patirti daug gerų emocijų.

 

Skambant nuotaikingoms vasaros, rudens melodijoms (dainelių, šokių muzikai) 10 valandą įstaigos kieme susirinko visų darželio grupių ugdytiniai, grupių personalas, pagalbos vaikui specialistai. Džiugino ir tai, kad gausiai šventėje dalyvavo ir vaikučių tėveliai, bet gal šiek tiek nuliūdino, kad jie buvo tik aktyvūs stebėtojai, „filmuotojai“ invidualiais mobiliaisiais, o gal neišdrįstantys šokti ir linksmintis ar siausti su savo vaikučiais…

 

Visus susirinkusius į šventinį rytmetį „Sveikas, Rugsėji!“ linksmino Kakė Makė (šį personažą įkūnijo meninio ugdymo (muzikos) mokytoja metodininkė Kristina Saulevičienė), Netvarkos Nykštukas (suvaidino „Bitučių“ grupės mokytoja Viktorija Čeponytė). Kakė Makė priminė, kaip svarbu draugiškai žaisti, sutarti su šalia esančiais, kultūringai valgyti šokoladą, o ne trupinti ar netyčia „pritaškyti“ ant grindų.

 

Šventinio rytmečio „Sveikas, Rugsėji!“ dalyvių pasveikinti atvyko ir įspūdingoji Meška, kuri ne tik buvo didžiulė, bet ir sužavėjo susirinkusiuosius savo nuostabiomis akimis, pavergė unikaliais gabumais pagal muzikos ritmus atskirai judinti į taktą (pagal Stasio Povilaičio atliekamą hitą „Vėl švieski“) įvairias kūno dalis: ausis, galvą, pilvą, uodegytę ir t. t.

 

Taigi Kauno lopšelio-darželio „Žingsnelis“ šventinis rytmetis „Sveikas, Rugsėji!“ praėjo įspūdingai, nes gražūs dalykai, kurie teikia malonumą, kai į juos žiūrime arba jų klausomės, yra menas. Kiekvienas ikimokyklinukas ar priešmokyklinukas iš Kakės Makės prisiminimui gavo po įspūdingą lipduką su Rugsėjo 1-osios pasveikinimu.

 

Rugsėjis sugrąžino mus visus iš vasaros. Jis pradėjo rudenį – dar žydintį, bet jau spalvotais lapais, jau pasidabinusį besidraikančiais voratinkliais. Rugsėjis žengė naują žingsnį, dovanojo mums gražią ir prasmingą šventę, kuri metai iš metų pasikartoja ir vis kasmet ar kitąkart kitokia.

 

 

Šiais metais Kauno lopšelyje-darželyje „Žingsnelis“ vaikučius į šventinį rytmetį „Sveikas, Rugsėji!“ pakvietė Kakė Makė, Netvarkos Nykštukas. Šventinio renginio metu netrūko juoko, staigmenų (įspūdinga, originali, didelė meška), geros nuotaikos, auklėtinių tėvelių susidomėjimo.

 

Tikimės, kad visa tai suteikė daug teigiamų emocijų, kurios mus visus lydės prasidedančiais naujais mokslo metais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.