Sveikas maistas – laimingas vaikas

Rita Bičkutė
,
mokytoja

Sveika gyvensena apima ne tik aktyvų gyvenimo būdą, bet ir skatina sveikai maitintis. Prisidėdami prie sveikesnės mitybos įpročių, įgūdžių formavimo pradmenų, sausio 17–21 d. Skuodo r. Ylakių vaikų lopšelio-darželio „Drugelių“ grupės mokytojos ir ugdytiniai organizavo sveikos gyvensenos savaitę „Sveikas maistas – laimingas vaikas“. Tikslas – skatinti vaikų norą kuo daugiau sužinoti apie sveiką maistą, ugdyti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną.

 

Mokytoja ir grupės vaikai pasidalijo mintimis apie sveiką ir nesveiką maistą mūsų organizmui, aptarė, kodėl reikia valgyti kuo daugiau daržovių ir vaisių. Vaikai turėjo galimybę tyrinėti daržoves ir vaisius, ragauti, įvardinti jų skonį. Savo žinias ir įspūdžius išreiškė kūrybinėje veikloje, per kurią turėjo iš daržovių sudėlioti savo veiduką ir įvardinti jo dalis. Žinoma, ir sveiko maisto piramidė nebuvo pamiršta, vaikai ją sudėliojo pagal tinkamą mūsų mitybos racioną. O savaitei einant į pabaigą „Drugelių“ grupės vaikučiai nusprendė iškepti sveikuoliškų sausainių ir jais pavaišinti visą darželio bendruomenę. Štai taip kūrybiškai ir nuosekliai ugdome mūsų mažųjų sveikus gyvenimo įgūdžius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.