Svečiuose Gražina Kristina Sviderskytė

Papilės Simono Daukanto gimnazijos moksleiviai ir istorijos mokytoja, Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būrelio „Kraštotyra/Archeologija“ vadovė Kristina Puzarienė priėmė žurnalistės, istorikės Gražinos K. Svidersytės iššūkį ir, pasinaudoję „Zoom“ programa, kovo 10 d. dalyvavo e. susitikime.

 

Susitikimo metu, knygos „Lituanica. Nematoma pusė“, autorė pristatė septynerių metų tiriamosios veiklos rezultatus. Dvi susitikimo valandos prabėgo nejučia. Vaikams atsakyta į juos dominusius klausimus, susijusius su lakūnais Steponu Dariumi ir Stasiu Girėnu. Pokalbis paliko neišdildomą įspūdį.

 

Štai ką apie paskaitą rašo Monika: „G. K. Sviderskytės paskaita man paliko didžiulį įspūdį, nes apie S. Dariaus ir S. Girėno skrydį išgirdau tokių faktų, apie kuriuos, turbūt, nebūčiau pagalvojusi. Ši paskaita tikrai praturtino mano istorijos žinias, o svarbiausia, įkvėpė dar labiau siekti savo tikslo ir nebijoti ieškoti.“

 

Neilas padėkojo: „Ačiū už galimybę dalyvauti tokioje paskaitoje. Buvo išties įdomu ir dabar visai kitu kampu žiūrėsiu į „Lituanicos“ įvykius.“

 

Gerdos atsiliepimas nudžiugino net ir knygos autorę. Socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje ji pasidalino nuoroda čia.

 

Papilės Simono Daukanto gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.