Svečiai iš Fulberto licėjaus – Simono Daukanto gimnazijoje

Danutė Stankaitienė
,
prancūzų kalbos mokytoja metodininkė, mainų programos organizatorė

Balandžio 13–20 d. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje trečią kartą pagal mainų programą svečiavosi 28 mokiniai ir 3 mokytojos iš Fulberto licėjaus (Šartras, Prancūzija). Svečiai gyveno lietuvių šeimose.

Savaitgalį svečiai iš Prancūzijos praleido įvairiai: kartu su šeimininkais vyko į Druskininkus, Nidą, Molėtus, lankėsi įvairiuose pramogų parkuose, lankė parodas, muziejus ir kt. Taip pat kitą dieną pabuvojo Kaune: gėrėjosi Laisvės alėjos architektūra, vaikštinėjo senamiesčio gatvelėmis.

Trečiadienį aplankėme Valdovų rūmus. Prancūzai įdėmiai klausėsi gidės pasakojimų, uždavė klausimų. Po vizito nuskubėjome į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur lietuviai mokiniai pristatė 1987–1991 m. įvykius Lietuvoje, žiūrėjome filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Svečiams ir mokytojoms filmas paliko didžiulį įspūdį. Vakare aplankėme Radvilų rūmus. Ketvirtadienį paskyrėme istorijai, supažindinome svečius su Trakų pilimi.

 

Prancūzai taip pat lankėsi keliose pamokose, buvo supažindinti su gimnazija, dalyvavo orientaciniame žaidime Vilniaus mieste. Paskutinę viešnagės dieną nuvykome į Genocido aukų muziejų. Gido pasakojimai sugraudino ne vieną mokinį. Aplankėme buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.

 

Grįžusių į gimnaziją svečių laukė paskutinė užduotis – viktorina. Prancūzų mokinių komandos turėjo atsakyti į pateiktus klausimus, susijusius su viešnage, aplankytomis vietomis, sužinota informacija. Geriausiai į klausimus atsakiusios ir užduotis įvykdžiusios trys komandos buvo apdovanotos.

Po pietų išlydėjome svečius namo. Mokiniai ir mokytojai liko patenkinti viešnage Lietuvoje, tikimės, kad vėl susitiksime kitąmet.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.