Svajonės pildosi, arba strateginis mąstymas, planavimas, duomenimis grįsta vadyba

Aušra Gužauskienė
,
Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė

Mokyklai vadovauju vienuoliktus metus. Atėjusi dirbti į mokyklą-darželį turėjau daug idėjų, kurias įgyvendinus, būtų laimingas vaikas, tėvai, mokytojai ir bendruomenė. Idėjas piešiau, apie jas pasakojau darbuotojams, kaimo bendruomenei, socialiniams partneriams. Mokyklos darbuotojai klausėsi manęs, bet, kaip vėliau prasitarė, netikėjo mano planais. Sakė, kad jų įgyvendinti neįmanoma ir to niekada nebus. Kelias įgyvendintas vizijas pristatysiu, o pabaigoje papasakosiu apie bendradarbiavimo su socialiniais partneriais stebuklą.

 

Svajojau apie atnaujintą sporto aikštyną – su gumine danga, naujais krepšinio ir tinklinio stovais, mini žiūrovų tribūna. 2016 metais atidarytas atnaujintas aikštynas Ilgakiemio mokykloje-darželyje. Aikštyno atnaujinimo projektą rėmė ir finansavo Kauno r. savivaldybė ir socialiniai partneriai: UAB MAREX Boats, UAB Naujasis Nevėžis ir UAB Radė.

 

Labai norėjau, kad bent viena kaimo mokyklos klasė turėtų modernius mokyklinius suolus ir interaktyvią lentą. Prieš penkerius metus Ilgakiemio mokykloje-darželyje įkūrėme MAREX Boats klasę. Modernius čekiškus mokyklinius suolus, mobilias kėdes, kurias galima individualiai pritaikyti kiekvienam mokiniui ir interaktyvią lentą Ilgakiemio mokinukams padovanojo UAB Marex Boats.

 

Pasikartosiu – apie savo svajones, vizijas, idėjas nuolatos pasakojau mūsų mokyklos kolektyvui. Darbuotojai patikėjo ir mano vizijos tapo mūsų vizijomis. Labai norėjome, kad būtų renovuotas darželio pastatas. Kalbėjau visur – savivaldybėje, direktorių, tėvų, bendruomenės susitikimuose, pokalbiuose su vaikais. Visi palaikė šią svajonę ir 2020 metų kovo mėnesį buvo baigtas darželio pastato kapitalinis remontas. Į naujas, modernias erdves grįžo vaikai ir visi įstaigos darbuotojai. Projektą inicijavo ir didžiąją dalį lėšų skyrė Kauno r. savivaldybė. Daugybę kartų statybų aikštelėje lankėsi Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Rikteris. Jie daug dėmesio skyrė darbo kokybei, todėl dabar Ilgakiemio kaimo bendruomenė turi šiuolaikišką, modernų darželį, kuriame gera būti vaikams, tėvams ir mokytojams.

 

Sutvarkytos lauko erdvės su lauko muzikos instrumentų erdve, lauko klase, sodu, dviračių takeliu, žaliuoju labirintu. Įgyvendinamos socialinio ir emocinio ugdymo programos „Kimochis“ ir „Lions Quest“. Įvykdytas tarptautinis „Erasmus+” projektas su trimis užsienio partneriais. Organizuota tarptautinė konferencija. Čia tik dalis išsipildžiusių svajonių, apie kurias šiandien nepasakosiu.

 

O dabar apie bendradarbiavimo stebuklą. 2016 metais UAB MAREX Boats direktorius paskambino ir paklausė: „Kodėl jų įmonės metinėje ataskaitos eilutėje „Parama” yra nulis?”. Po šio pokalbio su įmone pasirašėme dvejų metų paramos sutartį ir mokykloje buvo įkurta MAREX klasė.

 

Pernai įmonės generalinis direktorius Saulius Pajarskas pasiteiravo apie mūsų įstaigos planus. Papasakojau apie idėją nupirkti mokytojoms lauko kombinezonus, kuriuos jos apsirengs eidamos į lauką su vaikais, galės ten jaustis laisvai, drąsiai su ugdytiniais spardyti kamuolį, organizuoti gamtamokslines veiklas ir eksperimentus lauke (STEAM). Stebuklas įvyko. Sausio mėnesio pabaigoje mūsų mokyklos-darželio mokytojos pasipuošė naujais, šiltais HH kombinezonais. Manau, esame pirmieji Lietuvoje, kurie turime vienodus ir patogius lauko drabužius. Ačiū įmonės MAREX Boats generaliniam direktoriui Sauliui Pajarskui, administratorei Linai už bendradarbiavimą ir nuostabią dovaną mokytojoms.

 

P. S. Dabar svajojame apie modernų, šiuolaikišką mokyklos pastatą. Projektas jau parengtas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.