Šv. Kalėdų laukimo laikotarpis – būnant kartu, bendrystėje

Irina, Rima
,
Kauno l.-d. „Girstutis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos metodininkės
Rita
,
vyr. mokytoja

Šiais metais Kauno lopšelyje-darželyje „Girstutis“ kalėdinį laikotarpį išgyvenome prasmingai leisdami laiką kartu, bendruomenėje, stengdamiesi stiprinti pozityvų bendradarbiavimą ir tėvų įsitraukimą į įstaigos bendruomenės gyvenimą. Šiam tikslui įgyvendinti kalėdiniu laikotarpiu surengėme keletą didelių bendruomenės renginių. Ypatingą dėmesį skyrėme aplinkos paruošimui artėjančioms šventėms.

 

Kalėdinį laikotarpį pradėjome „Nykštukų dirbtuvėlėmis“. Dirbtuvėlių tikslas buvo įprasminti Šv. Kalėdų laukimą leidžiant laiką kartu – kuriant ir būnant kartu bendrystėje – vaikai, tėveliai, įstaigos darbuotojai, bendruomenės nariai.

 

Kadangi šiais metais, įstaigoje karaliavo Nykštukai, tai ir dirbtuvėlių metu buvo gera matyti, kai į dirbtuvėles rinkosi ne tik pavieniai mamos arba tėčiai su savo mažaisiais, bet atėjo ir šeimos – vaiką lydėjo ir tėtis, ir mama, ir močiutė, pakviesdami kartu su mažuoju ir vyresnį brolį ar sesę. Padedant mokytojoms nykštukėms Irinai M., Rimai P. ir Ritai Č. iš įvairių priemonių gamino skirtingo dydžio, formų, faktūrų Nykštukus. Juos dekoravo blizgučiais, lipdukais, medžiagėlėmis, karoliukais. Kai kuriems veikla taip patiko, kad gamino net ne po vieną, bet po keletą nykštukų. Dalis dirbtuvėlėse dalyvavusių mažųjų dalinosi įspūdžiais ir idėjomis kaip savo rankomis pagamintais Nykštukais papuoš namų erdves, ten jų laukiančias eglutes, dovanos mokytojoms.

 

Norima technika pagaminę Nykštukus, mažieji, kartu su tėveliais rinkosi prie kalėdiniu laikotarpiu įstaigoje veikusio Kalėdinio Nykštukų pašto, kur rašė, piešė draugams sveikinimus, linkėjimus ir siuntė juos Nykštukų paštu. Visi vaišinosi kalėdiniais sausainukais ir šiltai šnekučiavosi prie „stebuklingos“ arbatos puodelio. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad per tris vakarus, į Nykštukų dirbtuvėles susirinko daugiau nei 40 įstaigos mažųjų su šeimos nariais.

 

Dirbtuvėlių metu ugdėsi vaikų meninės raiškos, kūrybiškumo, bendravimo su suaugusiais ir bendraamžiais, ugdymo sričių gebėjimai.

 

Bendrystėje tęsdami gražią Kalėdų laukimo tradiciją, gruodžio 14 dieną, visa bendruomenė – vaikai su tėveliais, įstaigos darbuotojai, rinkosi į „Žibintų vakarą“, kurio metu nešini savo pačių kurtais žibintais, pasipuošę Nykštukų kepurėlėmis, keliavo žibintų nušviestu taku ieškoti liūdinčio Nykštuko, norėdami padėti jam uždegti stebuklingą žibintą, kad jis atrastų kelią į Šv. Kalėdas. Vidiniame kiemelyje žibintų pagalba suradę Nykštuką ir padėję jam uždegti žibintą, trepsėjimu, dainomis ir šėlionėmis sniego pusnyse leidome laiką kartu. Džiaugėmės paspaudusiu šaltuku ir gausiai gamtos dovanotu sniegu. Šventės metu ugdėsi mažųjų meninės raiškos, bendravimo su suaugusiais ir bendraamžiais, savireguliacijos ir savikontrolės ugdymo sričių gebėjimai.

 

Kalėdų laukimo laikotarpio pabaigą įprasminome „Kalėdinio pašto“ išnešiojimu kiekvienam įstaigos bendruomenės nariui. Kalėdinį paštą išnešiojo mokytojos nykštukės Irina ir Rita, kartu su atviruku dovanodamos visiems šypsenas ir linkėdamos šiltų, jaukų, šviesių Šv. Kalėdų!

 

Šventinę nuotaiką kurti ir palaikyti visą Kalėdų laukimo laikotarpį padėjo šventiškai papuošta įstaigos aplinka, į kurios puošimą įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Nusprendę, kad šiemet įstaigoje karaliaus Nykštukai, kibome į puošybos darbus. Tėvelių kartu su mažaisiais pagamintais Nykštukais puošėme įstaigos koridorius ir laiptines, surengdami parodą „Nykštukai pasitinka Kalėdas“. Įstaigos mokytojų  pagamintais Nykštukais papuošėme koridorius, salę, lauko kiemelį.

 

Visa įstaigos bendruomenė savo pagalba, šiltu buvimu ir gera nuotaika įnešė daug džiaugsmo ir magijos į Šv. Kalėdų laukimą. Renginiai sustiprino ir suartino įstaigos bendruomenę, paskatino tėvelius aktyviau įsitraukti ir dalyvauti įstaigos bendruomenės gyvenime. Vaikai turėjo galimybę per patyrimines veiklas išgyventi Šv. Kalėdų laukimo džiaugsmą.

 

Daugiau informacijos apie įstaigoje vykusius renginius rasite mūsų interneto svetainėje https://www.ldgirstutis.lt/

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.