Šv. Kalėdas pasitinkame sužvilgusia ašara akyse

Danutė Kriščiūnienė
,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narė

Lapkričio 21 d. Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje renginiu „Kalėdų belaukiant“ pradėtas šventinis laikotarpis. Popietės organizatoriai – Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius ir Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla. Tądien šiai įstaigai – dviguba šventė: ligoninės direktorė Violeta Grigienė paminėjo garbingą jubiliejų, o ligonius su dovanomis aplankė šv. Kalėdų personažai.

 

Sausakimšoje salėje vos tilpo ligoniai, personalo darbuotojai ir svečiai. 2015 m. panevėžietė, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotoja Bronė Slapšienė popietę pradėjo informacija apie Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrių. Pasidžiaugė, kad šiam skyriui sėkmingai vadovauja ligoninės direktorė Violeta Grigienė. Padėkojo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenei už paramą šiam renginiui.

 

Muzikinė programa prasidėjo nuostabiais Mocarto kūriniais, kuriuos atliko Panevėžio muzikos mokyklos mokinės: penktokės Rebeka Skrudupė ir Ugnė Valikonytė, šeštokė Greta Leonavičiūtė ir septintokė Žaneta Užalinskaitė, vadovaujamos mokytojos metodininkės Vidmantos Luomanienės.

Aš, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė ir Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus narė Danutė Kriščiūnienė, informavau, kad per šį renginį mokysimės ir lietuvių gestų kalbos. Papasakojau apie mokyklą, pamokiau svarbiausių gestų: pasisveikinimo, mandagumo žodžių ir kt.

Kūrinį lietuvių gestų kalba, talkinant mokytojui Ramūnui Kabeliui, atliko mokyklos lietuvių gestų kalbos mokytoja Lijana Čiplienė. Eilėraščius deklamavo Liekupio bendruomenės mažoji skaitovė Simona Matuzevičiūtė. Regimantui Pakavičiui skambinant gitara ir dainuojant romansus bei angelo balsu pritariant Henrietai Slivkienei, daugeliui riedėjo ašaros. Poetė Onutė Šerėnienė, norėdama praskaidrinti nuotaiką, deklamavo savo kūrybos eiles.

 

Baigiantis renginiui, Simona Matuzevičiūtė su savo mama, pasipuošusios nykštukų kaukėmis, visiems ligoninės pacientams išdalijo Kalėdų dovanėles. Tuos, kurie negalėjo ateiti į salę, aplankė palatose. Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės direktorė Violeta Grigienė nuoširdžiai dėkojo renginio iniciatorei Bronei Slapšienei, Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininko pavaduotojai, ir garbės nariui Vidmantui Kartanui, Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenei už ankstyvas ir su didele šiluma atiduotas dovanas. Vylėsi, kad jos padės greičiau pacientams pasveikti ir šv. Kalėdas sutikti namuose.

 

Stepono Kubecko vaizdo įrašas ir Meilės Druktenytės nuotraukos dar ilgai primins džiugias, neįkainuojamas akimirkas, praleistas drauge.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.