Sužadintas pirmokų smalsumas dalyvaujant Šviečiamosios gyvulininkystės projekte

Nijolė Juknienė
,
Kauno r. Akademijos m-klos-darželio „Gilė'“ pradinių klasių mokytoja metodininkė

Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė’“ 1a klasės mokiniai, kurie dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės projekte, vedami smalsumo panoro daugiau sužinoti apie Lietuvoje auginamus ūkinius gyvulius, todėl surengė popietę „Kas pievelėje ganosi?“. Jos metu mokiniai, dalyvaudami įvairiose veiklose, pagilino žinias apie avininkystę, pienininkystę ir arklininkystę. Pažiūrėję edukacinius filmukus apie avių ir karvių veisles, auginamas Lietuvoje, padarė darbelius „Linksmoji avelė“ ir „Mano juodmargė“, padainavo ketureilius apie avytę, karvytę ir žirgelį.

 

Vaikai prisiminė, kad lankydamiesi Augų ūkyje jie susipažino su sportiniais žirgais, todėl panoro apie juos sužinoti daugiau. Jų lūkesčius išpildė į svečius atvykusi 2021 m. Lietuvos vaikų jojimo vicečempionė Anetė. Sportininkė vaikams papasakojo apie tai, kaip reikia žirgą prižiūrėti, šerti, kiek jį reikia treniruoti, kad pasiruoštum varžyboms. Jaunoji raitelė parodė darbelius – „Hobby horse“ žirgelius, savo rankomis pagamintus laisvu nuo treniruočių ir pamokų laiku. Pirmokėliai nusprendė surengti žirgų lenktynes. Gerai pasitreniravę ėmė lenktyniauti. Linksma buvo visiems. Mokytoja papasakojo, kad senovėje toks medinis žirgelis būdavo dažno vaiko pagrindinis žaislas. Pasibaigus lenktynėms dar ilgai neslūgo vaikų emocijos, o vėliau vaikai dar daugiau sužinojo apie Lietuvoje paplitusias tradicines gyvulininkystės šakas avininkystę, pienininkystę ir arklininkystę.

 

Džiaugiamės tobulėdami ir kaskart naują atrasdami!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.