Sutikimą dirbti pagal Ukrainos švietimo programą gavo dar viena mokykla

Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pasirašė sutikimą dirbti pagal Ukrainos švietimo programą VšĮ „Charkivo mokykla Gravitacija“. Mokykla veikia Panerių g. 26, Vilniuje. Joje užregistruota 110 mokinių. Mokykla pateikė reikalingus dokumentus, kurie įrodo pasirengimą dirbti, ir Higienos pasą, kuris rodo, kad mokyklai naudojamos patalpos yra tinkamos saugiai mokyklos veiklai.

 

Gavus ministerijos sutikimą, skiriamos lėšos iš valstybės biudžeto vaikų ugdymui. Iš šių lėšų galima mokėti atlyginimus, pirkti mokymo priemones, kelti mokytojų kvalifikaciją. „Tikimės, kad artimiausiu metu tokį sutikimą gaus ir dar dvi mokyklos“, – sakė ministerijos kancleris Julius Lukošius.

 

Lietuvoje šiuo metu yra daugiau kaip 24 tūkstančiai ukrainiečių vaikų. Apie 13 tūkstančių jų lanko Lietuvos darželius ir mokyklas, dalis mokosi nuotoliniu būdu Ukrainos mokyklose.

Valstybė skiria lėšas ukrainiečių vaikų ugdymui. Praėjusiais mokslo metais ugdymui ir pavėžėjimui skirta apie 9 mln. eurų, šiems mokslo metams (iki metų pabaigos) numatyta 14,6 mln. eurų.

Ukrainiečiai patys renkasi, kur mokytis jų vaikams. Šiuo metu 62 proc. lanko mokyklas lietuvių mokomąja kalba, daugelis jų jau antrus mokslo metus, dauguma šių vaikų jau pramoko lietuviškai ir toliau mokosi kartu su bendraklasiais lietuviais.

„Šių ukrainiečių tėvai savo pasirinkimą grindžia vertinimu, kad karas Ukrainoje gali greit nesibaigti, kol kas nebus kur grįžti ir mokytis vaikams, taip pat rūpinasi, kad vaikai išmoktų kalbėti lietuviškai ir geriau jaustųsi Lietuvoje. Ministerija nuolat rekomendavo ir dabar rekomenduoja ukrainiečiams rinktis mokytis mokyklose, kuriose mokoma lietuvių kalba. Jose vaikams sudaromos galimybės mokytis ukrainiečių kalbos ir istorijos“, – pastebi J. Lukošius.

 

Apie 20 proc. vaikų mokosi mokyklose, kuriose mokoma rusų kalba. Jų tėvai svarsto, kad taip vaikams lengviau, nes kalbos panašios ir taip pat tikisi greitai grįžti namo. Tuose miestuose, kur yra galimybės, ukrainiečių vaikai mokosi ukrainiečių kalba. Dabar apie 15 proc. ukrainiečių vaikų Lietuvoje mokosi programose ar mokyklose ukrainiečių kalba.

ŠMSM sutikimus vykdyti ukrainietiškas programas iki šiol turėjo VŠĮ „Herojus“ Kaune, Klaipėdos „Santarvės“ progimnazija, Klaipėdos „Pajūrio“ progimnazija, Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazija.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.