Sutartis su mokykla iš saulėtojo miesto

Laima Verbickienė
,
Lizdeikos gimnazija

„Jeigu neieškai draugo, tu pats sau priešas“, – teigė vienas reikšmingiausių gruzinų poetų Šota Rustavelis viduramžių epe „Karžygis tigro kailiu“. Šioje knygoje, kuri įeina į auksinį pasaulinės literatūros fondą, apdainuojama meilė, drąsa ir žmogaus ieškojimai. Pasitelkę senojo poeto išmintį Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojai ėmėsi iniciatyvos užmegzti glaudžius bendradarbiavimo santykius su saulėtojo Sakartvelo ugdymo įstaigomis. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą atsiliepė Tbilisio 98-oji valstybinė mokykla, kurios direktorius Giorgis Momtselidzė ir pavaduotoja Lana Kurashvili spalio 3–7 d. apsilankė Lietuvoje.

 

Spalio 4 d. svečiai pabuvojo Lizdeikos gimnazijoje vykusioje Savivaldos dienoje ir buvo maloniai nustebinti jaunojo gimnazijos direktoriaus Domo sutikimu ir paruoštu mokinių sveikinimu Tarptautinės mokytojų dienos proga. Po nuoširdžių pokalbių ir diskusijų Tbilisio 98-oji valstybinė mokykla, atstovaujama direktoriaus G. Momtselidzės, ir Radviliškio Lizdeikos gimnazija, atstovaujama direktorės Inos Bajarauskaitės, pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta plėtoti tarpkultūrinius ryšius ir skatinti glaudų mokinių bei mokytojų bendradarbiavimą. Aptariant tolesnes bendradarbiavimo galimybes, buvo nutarta pirmuosius veiklos metus skirti mūsų šalių tautinei tapatybei pristatyti. Pirmasis žingsnis – reklaminio filmo apie savo mokyklą, jos savitumą ir tradicijas paruošimas bei pristatymas sutarties partneriams. Vėliau lauks kiti darbai, kuriuose mokiniai ir mokytojai plės kultūrinį akiratį, pristatys savo šalies turtingą etninį paveldą, dalysis gerąja patirtimi ir, aišku, mokykis vieni iš kitų.

Kitas dienas svečiai turėjo galimybę apžiūrėti ir pažinti mūsų gimtąjį kraštą: etnografinį muziejų Kleboniškėse, Burbiškio ir Pakruojo dvarus, Šiaulius, Kauno IX fortą, Druskininkus, Vilnių ir t. t. Ypač jie buvo sužavėti Kryžių kalno dvasia, pasak pavaduotojos Lanos, ši vieta išliks visam gyvenimui jos atmintyje. Džiugu, kad Lizdeikos gimnazijos mokytojai yra puikūs gidai ne tik po savo gimtąjį miestą, bet ir profesionalūs istorijos žinovai, nepabūgę su svečiais laisvai diskutuoti ne tik rusų, bet ir anglų kalbomis. Taip pat dėkojame Radviliškio viešosios bibliotekos kolektyvui už nuoširdžią ekskursiją po miesto biblioteką, o jos vedėjai Violetai Šukaitienei už prasmingas dovanas svečiams. Taigi, sutartis pasirašyta, svečiai išlydėti. Iki kito susitikimo Tbilisyje, šiltame mieste (išvertus iš gruzinų kalbos „Tbilisi“ reiškia šiltas), kuriame gyvena išties šilti ir draugiški žmonės.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.