Susitikimas su projekto „Nenusigręžk“ partneriais

Gruodžio mėnesį prasidėjo tarptautinis „Erasmus+“ strateginės partnerystės projektas „Nenusigręžk“ (angl. „Destroying Prejudice“). Į pirmą susitikimą, vykusį Turkijos Adanos mieste, susirinko pedagogų komandos iš 5 šalių (Lietuvos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir Turkijos). Projekto koordinatorė – Šiaulių sporto gimnazijos anglų kalbos mokytoja Zulfija Guzienė. Kartu su ja į vizitą vyko dailės ir technologijų mokytoja Vitalija Daužvardienė.

Susitikimo partnerius labai svetingai priėmė Adanos Anatolijos vidurinės mokyklos bendruomenė. Čia visą savaitę mokytojai intensyviai dirbo: aptarė suplanuotas dvejų metų projekto veiklas, finansinį projekto valdymą, suderino susitikimų tvarkaraštį. Projekto dalyviai susipažino su mokykla, stebėjo įvairių dalykų pamokas, bendravo su mokytojais, mokiniais. Taip pat lankėsi Dailės studijoje, kur stebėjo kūrybinį procesą, klausėsi įvairių muzikos žanrų ir grupių pristatymo Muzikos klube. Neišdildomus įspūdžius paliko dalyvavimas draugiškose krepšinio bei salės akmenslydžio varžybose.

Turkijos vyriausybė jaunimo užimtumui ir išsilavinimui skiria daug dėmesio. Tuo įsitikinome dalyvaudami savivaldybės suorganizuotame susitikime su Švietimo departamento direktoriumi. Jis labai domėjosi švietimo situacija kitose šalyse – kaip sprendžiamos mokyklose iškylančios problemos, kaip bendraujama ir bendradarbiaujama.

 

Adanos Anatolijos vidurinės mokyklos mokiniai organizavo puikią apžvalginę ekskursiją po miestą – supažindino mus su jo istorija, kultūra, žymiais žmonėmis, pastatais, muziejais. Vykome į pažintines keliones, aplankėme stulbinamo grožio geologinį stebuklą Centrinėje Anatolijoje – Kapadokijos regioną. Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Grožėjomės ne tik gamtos stebuklais, bet ir dalyvavome puodų žiedimo edukacijoje. Juvelyro dirbtuvėse susipažinome su brangakmenių apdirbimu, papuošalų gamyba. Per vizitą susipažinome su kai kuriomis Turkijos tradicijomis, nacionaline muzika, šokiais, turtinga ir įvairia virtuve, buitimi.

 

Svetingų šeimininkų apsuptyje greitai prabėgo savaitė. Grįžę į savo mokyklas projekto partneriai kibs atlikti suplanuotų namų darbų ir su nekantrumu lauks kovo mėnesį vyksiančio vizito Graikijoje. O mokomajai veiklai su visais draugais Lietuvoje, Šiauliuose, susitiksime gegužę.

 

Šiaulių sporto gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.