Šurmulinga Kaziuko mugė „Bitučių“ grupėje

Natalija Zabolevičienė
,
metodininkė

Man, kaip pedagogei, buvo visada svarbu įtraukti, sudominti, leisti tėvams suprasti, kad jų dalyvavimas, įsitraukimas į ugdymo procesą, edukacines veiklas yra be galo svarbus. Šiandien labai džiaugiuosi ir jaučiu nuolatinį palaikymą iš tėvų organizuodama įvairaus pobūdžio veiklas.

 

Bendradarbiaudami su Vilniaus lopšelio-darželio „Atžalėlės“ „Bitučių“ grupės tėveliais organizavome vaikams tikrą, šurmulingą, pilną nuotykių Kaziuko mugę. Vaikai ne tik kartu su tėveliais ruošėsi šventei, kepė įvairius skanėstus, gamino įvarius įdomius darbelius, bet ir galėjo pajausti, ką reiškia pirkti ir parduoti, kaip taisyklingai suskaičiuoti pinigėlius, kiek reikia duoti grąžos ir kt. Taip pat smalsavo ir samprotavo savo išlaidų prasmingumą, racionalumą. Vaikams paliko didelį įspūdį ir tai, kad jie turėjo galimybę naudotis tikrais pinigais.

 

 

Per šią edukacinę veiklą pagal priešmokyklinio ugdymo programą vaikai:

  1. Tyrinėjo savo paties ir artimos aplinkos žmonių atliekamo darbo vertę.
  2. Atrado pinigų reikšmę ir daiktų piniginę vertę.
  3. Išbandė dovanojimo, mainų ir (ar) skolinimosi situaciją, aiškinosi, kuo skiriasi dovanojimas, mainai, skolinimas ir neteisėtas pasisavinimas / vagystė.

 

Be abejo, buvo svarbu perduoti vaikams ir Kaziuko mugės istoriją, kilmę. Vaikai sužinojo, kad Kaziuko mugė gavo tokį vardą nuo svarbiausio Lietuvos šventojo karalaičio Kazimiero, kuris mirė kovo 4 d. Per šv. Kazimiero atminimo dieną Katedroje kasmet vyko atlaidai, į kuriuos suplūsdavo minios žmonių. Atvykus ir dalyvaujant atlaiduose, žmonėms buvo nuostabi proga kartu įsigyti ir reikalingų daiktų. Kovo 4 d. buvo palanki dar ir dėl to, kad ateidavo pavasaris ir sėja. Žmonės stengdavosi parduoti savo sukurtas, atrastas prekes, taip pat įsigyti namų apyvokos dirbinių ir ūkyje reikalingų daiktų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.