Sudie, darželi!

Asta Sviderskienė
,
vyresnioji priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje šalia įvairaus amžiaus mokinių ugdomi ir ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikai.

Kaip ir kiekvieną pavasarį – vieni vaikai paauga, baigia lankyti darželį, iškeliauja į pirmą klasę, o kiekvieną rudenį prie grupės draugų prisideda naujai atvykę mažyliai.

 

Mokykla puoselėja savas tradicijas ir kuria naujas. Kai kurios jų skaičiuoja jau ne vienerius metus. O ikimokyklinio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, tėveliai, pedagogai, mokyklos vadovai, baigiantis mokslo metams, renkasi į šventę „Sudie, darželi“.

Pasak mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės, tai tradicinė šventė, kuriai be galo kruopščiai rengiamasi. „Tai reikšmingas ugdytinių gyvenimo etapas. Jiems įteikiamos ne tik mokytojos rankomis pasiūtos ir sušildytos atminimo dovanos, sukauptas „kraitis“ – darbeliai, piešinėliai, bet ir uždedamos mažųjų magistrantų kepuraitės. Vaikai atsisveikina su juos mylinčia mokytoja skaudamomis širdelėmis…“ – dalijasi direktorė.

 

Nors šiemet šventę pakoregavo karantinas, ji tikrai nebuvo prastesnė už praėjusias. Iškilmingai pakilios ir šiek tiek graudžios priešmokyklinukų palydos vyko mokyklos kiemo edukacinėje erdvėje – Sraigių sode. Šiemet išlydėjome keturis būsimuosius mokinukus. Vaikai išdidžiai pozavo fotografei – buvusiai geriausiai mokyklos mokinei, 2009–2010 m. m. vienuoliktosios laidos abiturientei, o dabar jau mamai – Romai Birmanei. Ypatingai susikaupę susirinkusieji klausėsi mokyklos direktorės Danutės Kriščiūnienės sveikinimo, mokytojos prisiminimų apie pirmąsias dienas darželyje.

 

Vaikai ir toliau ugdysis Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, todėl jų negąsdina būsimos permainos. Tačiau – tai bus naujas žingsnelis ilgoje šių vaikų gyvenimo kelionėje. Sėkmės Jums, vaikai. Gera buvo Jus pažinti ir stebėti Jūsų augimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.