„Studijos 2018. Įjunk ateitį“

Šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ duris atvėrė 16-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Tris dienas truksiančioje parodoje aukštosios ir profesinės mokyklos, su studijomis susijusios įstaigos savo stenduose ir per 200 renginių suteiks informaciją, padėsiančią apsispręsti, kur mokytis ir studijuoti.

„Kuo daugiau jaunas žmogus turi informacijos, tuo lengviau jam atsakyti į klausimą, kur stoti. Ši paroda tinkamiausia vieta užduoti klausimus“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

 

Jau dabar parodoje pradėjo veikti nauja tematinė salė „Renkuosi pažangią Lietuvą“, kurioje pristatomos perspektyvios, aukštos kvalifikacijos specialistų poreikį atitinkančios specialybės, demonstruojami pažangūs technologiniai sprendimai, inovacijos ir mokslo idėjos. Taip pat vyksta karjeros planavimo mugė „Renkuosi profesiją“. Čia atnaujintose ekspozicijų salėse jaunimui nuo 14 metų pristatomas platus spektras aktualių Lietuvos darbo rinkoje profesijų. Karjeros planavimo mugėje vyks ir nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, kuriuose savo įgūdžius ir kūrybiškumą demonstruos virėjo bei automechaniko specialybių mokiniai iš skirtingų Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Konkurso dalyviai dirbs su realia restoranų virtuvių ir autoservisų įranga. Šią įrangą išmėginti galės ir parodos lankytojai.

 

Primename, kad parodoje Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja šiuos renginius:

„Vero Cafe“ kavinės erdvėje 11 val. prasidėjo diskusija apie pedagogų rengimą „#BūtiMokytoju“. Diskutuojama apie tai, kokio mokytojo reikia, kas yra geras mokytojas. Diskusijoje dalyvauja švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, pedagogus rengsiančių Vilniaus, Šiaulių, Vytauto Didžiojo universitetų prorektoriai, mokytojai.

 

12.15 val. Švietimo ir mokslo ministerijos stende apie mokymosi perspektyvas, apie tai, ką galima daryti kitaip, kad pasiektum išsvajotas studijas, su mokiniais kalbėsis švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.

 

Vasario 9 d. 11 val. konferencijų salėje 5.1 vyks diskusija apie profesijų pasirinkimą abiturientams „Bilietas į ateitį“. Bus diskutuojama apie perspektyvas Lietuvoje, brandos egzaminus, priėmimą studijuoti, studijų kokybę. Diskusijoje dalyvaus švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Unė Kaunaitė, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas, Nacionalinio egzaminų centro ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) atstovai ir kt.

 

„Švietimo naujienų“ fotografė Renata Česnavičienė ir korespondentė Aušra Židžiūnienė taip pat dalyvauja diskusijoje „#BūtiMokytoju“. Fotoreportažai iš parodos ir diskusijos pristatymas „Švietimo naujienose“ – jau greitai.

 

Redakcija

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.