Stovyklautojai lankėsi „Šiaulių letenėlėje“ ir Jaunųjų gamtininkų centre

Rugpjūčio 5-ąją, trečiąją stovyklos „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“ Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale dieną, jaunieji stovyklautojai lankėsi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro Katinų muziejuje ir žirgyne, vyko į gyvūnų globos namus „Šiaulių letenėlė“.

 

Nors Katinų muziejuje dažnas lankėsi ne pirmą kartą, buvo įdomu susipažinti su naujais katinais, pamatyti paveikslų, puodelių kolekcijas. Vaikams jaunųjų gamtininkų centre buvo labai įdomu pamatyti smauglių, pelėdų, neįprastų sraigių ir net krokodilą! Ypač pralinksmino „pasikalbėjimai“ su papūgomis.

 

Po smagaus susitikimo su egzotiniais gyvūnais, stovyklautojai aplankė gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlės“ gyventojus. Čia šiuo metu gyvena net 80 beglobių šunų ir 40 katinų. Tiesa, pasirodo, čia galima rasti ir draugiškų ožkų! Visus gyvūnėlius prižiūri, jais rūpinasi savanoriai. „Šiaulių letenėlės“ vadovė ne tik supažindino su keturkojais, bet ir akcentavo, kaip svarbu atsakingai įsigyti augintinį, jį auginti ir mylėti, nes gyvūnai turi širdį ir jausmus. Beglobių gyvūnų aplankymas sujaudino ir paskatino susimąstyti apie gyvūnus, kuriems reikia kasdienio bendravimo, žmogaus draugijos ir rūpesčio bei meilės.

Siekiant nudžiuginti gyvūnėlius, stovyklautojai į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą ir „Šiaulių letenėlę“ atvežė dovanų – maisto ir kraiko.

 

Stovyklą „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“ iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialo inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.