Stovyklaukime ir sportuokime kartu

Daiva Pocevičienė
,
direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams, atsakinga už projekto administravimą

Įgyvendindama Sporto rėmimo fondo lėšomis bendrai finansuojamą 2019–2021 m. projektą „Saugus, aktyvus ir sveikas“, Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio bendruomenė kartu su projekto partneriu – Tytuvėnų vaikų lopšeliu-darželiu – gegužės mėnesį įgyvendino veiklų ciklą „Aš, tėvai ir seneliai“. Deja, dėl Vyriausybės nutarimu paskelbto karantino, tėvų ir senelių dalyvavimas buvo ribojamas, tačiau mes rankų nenuleidome ir nusprendėme veiklas atlikti laikydamiesi visų reikalavimų.

 

Veiklų ciklas prasidėjo instruktažais apie stovyklavimą. Vaikai prisiminė ir įtvirtino saugaus elgesio vasaros metu lauke taisykles bei sužinojo pagrindinius stovyklavimo reikalavimus. Ugdytiniams buvo smagu išmokti pastatyti palapinę, naudotis stovyklavimo inventoriumi.

 

Supažindinant su nauja sporto šaka bei tenkinant fizinio aktyvumo poreikį, vaikai mokėsi žaisti lauko tenisą. Juk vasara – geriausias laikas išmokti populiaraus žaidimo paslapčių. Todėl padedant sporto treneriui vaikai susipažino su lauko teniso žaidimo technika, taisyklėmis, išbandė jo priemones. Visa tai lavino vaikų mąstymą, gerino atmintį, emocinę sveikatą.

 

Plėtojant atsakingos elgsenos nuostatas ir skiepijant vaikams ekologinį sąmoningumą, ugdytiniai žiūrėjo ir aptarinėjo senosios animacijos filmukus apie saugų elgesį gamtoje: kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių, kokią aprangą dėvėti vasaros metu, apie vandens naudą žmogaus organizmui ir kt.

 

Projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ veiklą „Aš, tėvai ir seneliai“ vainikavo aktyvių sporto rungčių varžybos lopšelių-darželių stadionuose. Vaikai pedagogų padedami įsirengė palapinių miestelį ir atliko įvairias rungtis: „Vasaros ledai“, „Voro musės“, „Kamuoliukai baseine“, „Lipk ir šok“. Renginio metu vaikai dalyvavo lauko teniso varžybose, įveikinėjo įvairias kliūtis puikiai manevruodami dviratukais ir paspirtukais, taip išbandydami savo vikrumą ir išradingumą, patirdami malonias emocijas ir judėjimo džiaugsmą.

 

Iš projekto „Saugus, aktyvus ir sveikas“ lėšų įsigytas sporto inventorius ir įranga praturtina ugdymo procesą ir padeda puoselėti sporto, kūno kultūros ir sveiko gyvenimo būdo vertybes. Numatytos veiklos plečia ugdytinių praktinių gebėjimų lauką, stiprina jų nuostatą, kad norint būti sveikiems, reikia būti aktyviems ir daugiau laiko leisti gryname ore. Projektas taip pat prisideda prie neįgaliųjų gyvenimo kokybės gerinimo ir socialinės atskirties mažinimo, nes jame dalyvauja ir Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo ir dienos socialinės globos grupių neįgaliems vaikams ugdytiniai.

 

20192021 m. projektas „Saugus, aktyvus ir sveikas“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.